Limon ve su ile yağlarınızı eritin!

Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde, kadınlar forma girmek için çeşitli yöntemlere denemeye başladı. Zayıflamak için doğal formülleri deneyen kadınlar arasında en popüler olanı, hiç şüphesiz ki limon ve su ile yapılan kür. Kadınlar arasında oldukça popüler olan su ve limon kürü ile yağlarınızı kolayca eritebilirsiniz. Düzenli olarak bu karşımı içtiğiniz takdirde kısa zamanda istediğiniz forma ulaşabilirsiniz. Hiçbir zararı olmayan limonlu su sağlık açsından da size birçok fayda sağlayacaktır. Kimyasal zayıflama ilaçlarından uzak durup, kendinizin evde yapabileceği karışımları deneyin. Zayıflama haplarının ne derece tehlikeli olduğunu bilen kadınlar, bilinçlenerek evde doğal yöntemler ile zayıflamayı buluyor.

limonlu-su-4

Limonlu su vücudunuzdaki ödemi atmanızı sağlar. Kilonun belli bir kısmı da vücuttaki ödemdir. Limonlu su ile ödeminizi atıp zayıflayabilirsiniz. Ayrıca içimi ferah olan bu su, tokluk hissini de vermektedir.  Sizlerde eğer zayıflamak istiyorsanız su ve limon kürü ile yağlarınızı kolayca eritebilirsiniz. Formda bir vücut için evde yapacağınız bu kür spor salonlarına yüklü miktarda para vermeden, ağır sporla aktiviteleri yapmadan zayıflamanızı sağlayacaktır.

Limonlu su

Kadınlar arasında popülerliğini günden güne arttıran limonlu su detoks etkisi yaratmaktadır. Kilolarını problem eden ve bunlardan kısa sürede kurtulmak isteyen herkes su ve limon ile bunu yapabilir. Bir litre suyun içerisine yarım limonu kesip atın ve bu suyu her gün yenileyin.

Zayıflamak için lahana suyu işe yarar mı?

Kilo vermek adına arayışa girilen yolda birçok seçenek bulunmaktadır. Tavsiyeler üzerine kilo vermek isteyen bireyler çareyi lahana suyunda aramaya başlıyorlar, fakat akıllarına takılan bir soru var; “Lahana suyu gerçekten kilo vermeye yardımcı olur mu?” bu sorunun cevabını vermek için öncelikle lahananın içerdiği besin değerlerine ve faydalarına bakmamız gerekir. İnsan kilo verme yolunda ilerlerken bir yandan da ilaçlar kanser riskini ortaya çıkarıyor durum bu olunca da doğala yönelmek şart hale geliyor. Fazla kilolardan kurtulmak için doğrudan lahana suyu kürü seçeneğine yönelebilirsiniz fakat doğal bir yol olduğu için hızlı bir şekilde etkisini görmeniz mümkün değildir. Bunun yanı sıra lahana suyunun faydaları da saymakla bitmez.

Cabbage head

“Lahana suyu kilo vermeye yardımcı olur mu?” sorunun cevabı lahananın faydalarında yatmaktadır. Lahananın besin değerlerini inceleyip ne işe yaradığına baktığımızda sindirim sistemini düzenlediğini metabolizmayı çalıştırdığını ve vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olduğunu görürüz. Bu etkenlere bakarak lahana suyu ile doğal yoldan zayıflayabileceğinizi söyleyebiliriz. Özellikle sağlık ve diyet çizgisini paralel olarak ilerletmek isteyen bireyler lahana suyu kürüne yönelebilirler.

lahana-suyu

Lahana suyunun kilo vermedeki etkisinin yanı sıra faydalarına bakarsak daha öncede belirttiğimiz gibi vücutta yer alan toksinleri atarak kanser riskini azalttığını ve kan dolaşımını olumlu yönde etkilediğini söyleyebiliriz. Selülit sorunu yaşayan bireyler de bu kürü uzun vadede kullanabilirler. Fakat bu yöntemin uygulamaları periyodik olarak yapılmalı ve aksatılmalıdır aksi takdirde lahana suyu kürü ile zayıflamak zorlaşacaktır.

Zayıflamak için goji berry işe yarar mı?

Kilo vermek isteyen her bireyin farklı arayışları ve amaçları vardır. Bazı bireyler sadece dış görünüşü sebebi ile kilo vermek isterken bazı bireyler sağlık problemlerinden dolayı kilo vermeyi hedefler. Fazla kilo ve özelikle obezite bazı sağlık sorunlarına neden olabilirler. Durum böyle olunca kilo sorunu olan insanlar bu yolda bir arayış içine girerler. Günümüzde bu arayışlar içinde adını duyuran Goji Berry diğer bir ismi ile kurt üzümü genellikle Tibet, Nepal ve Himalaya bölgelerinde yetişir.

goji-ceviz-zayiflama

Parlak kırmızı renge sahip olan bu meyve kuruduğunda üzüme benzer ve tatlı ekşidir. Goji berry meyvesi yüksek miktarda C vitamini, demir, protein, kalsiyum, fosfor ve bakır gibi çok sayıda mineral bulundurur. Akıllarda olan soru ise Goji Berry meyvesinin gerçekten zayıflamaya yardımcı olup olmadığıdır.Bu soruya şöyle bir yanıt verebiliriz; İnsanların kilo sorunu yaşamasının asıl sebebi iştahı kontrol edememek ve açlık hissi duymalarıdır. Bu iştahla tüketilen şekerli besinler vücuda daha fazla şeker ihtiyacı hissettirir ve bunun sonucunda dengesiz beslenme ortaya çıkar. Goji Berry meyvesinin glisemik indeksi %29 civarındadır böylece en düşük glisemik indeks notunu elinde tutmaktadır. Goji Berry tüketmek, kilo artışını en yüksek derecede etkileyen şekerli gıdalara olan isteği en aza indirir. Böylece bireyin kilo vermesine yardımcı olur.

goji-zayiflama

Bu bilgilere bakarak Goji Berry meyvesinin kilo vermek açısından tuttuğu yeri görebiliriz.Sonuç olarak kilo verilmesine doğrudan etkili olan bu meyve aynı zamanda açlık yaşamadan kolay bir kilo verme evresin de destek olur. Kilo vermek için Goji Berry meyvesinin kullanılmasında tek dezavantaj fiyatıdır.

Gizlice şişmanlatan diyet içecekleri biliyor musunuz?

Diyet hepimiz için her pazartesi başlanılan ama sonu bir türlü getirilemeyen bir faaliyet haline gelmiştir. Her şeyden önce en fazla tükettiğimiz kalorili yiyecek ve içecekleri azaltmalıyız fakat her şey bilinç dahilinde olmalı.

Metabolizma hızlandırıcı egzersizler

Diyete dair yaptığımız en büyük hatalardan biri de katı görünümlü yiyecekleri azaltıp sıvı diye her türlü içeceğe devam etmemizdir. Bilinmesi gerekir ki sıvı olan her şey az kalorili değildir. İçtiğimiz gazlı içeceklerin içinde bir hamburgeri yediğimizde aldığımız kalori kadar kalori vardır. Hatta gazlı içeceklerin dışında içtiğimiz meyve suları bile vücudumuza yaptığımız en büyük yanlışlardandır. Zayıflamak herkesin hayalidir. Doğru ve bilinçli uygulandığında elbette güzel sonuçlar alırız. Fakat “Kaç gündür ekmek yemiyorum, çok az kalori alıyorum yine de zayıflayamıyorum” diyorsanız yanlışı içtiğiniz içeceklerde arayın.  Şeker oranları, renk verici maddeler, katma sular bunlara özellikle dikkat etmeli ve ona göre bir seçim yapmalıyız.

su-icmek-kilo-verdirirmi

Diyet içecekleri sanıldığı gibi “diyet” değil. İçindeki suni tatlandırıcılar size fazla kalori olarak geri dönüyor. İlla bir şey içmek istiyorsanız kendi doğal meyve sularını tercih edin. Hatta en güzeli sadece su tercih etmenizdir. Kilo, az ya da çok, bütün kadınların sorunu haline gelmiştir. Sürekli çabalarız, kilo vermek için her yolu deneriz. Kilo vermek adına artık diyet içeceklerinde daha dikkatli olmalıyız. Yapılan bir yanlış belki de tüm doğrunuzu götürür.

Her pazartesi başlanılan diyetlere bir son vermek için diyetimizi tam anlamıyla yapmalıyız. Yiyeceklere dikkat ettiğimiz kadar diyet içeceklerimize dikkat edelim. Doğru yapılan ve bilincinde kullanım bize en güzel sonucu verecektir.

Zayıflamak için akşamları ne yemeli?

Zayıf olmak her kadının hayalidir. Fazla kilolarından şikayetçi kadınlar ayna karşısında kendini güzel ve mutlu görmek için her türlü diyete başvururlar. Aç kalırlar, koşarlar çabalarlar…

Yapısal ve genetik sorunlarımız olmadığı sürece zayıflamanın çok pratik yolları vardır aslında. Fakat istikrarlı olmakla birlikte bu pratik yollar işe yarar. Düzenli yapılan her işin sonucunda elmamız elbet kızaracaktır. Bütün herkes zayıflamak için ilk ekmeği azaltarak, şekeri bırakarak ve kalori hesabı yaparak başlar. Zayıflamanın en önemli zaman dilimi akşamda gizlidir. Sabah yediklerimizi gün içinde yakarız. Peki ya akşam yediklerimizi? Akşam saat diliminde oldukça sağlıklı, yağsız ve protein içerikli besinler tüketmeliyiz. Ekmek? Tabi ki hayır. Saat 7 den sonra yemek?  Tabi ki hayır. Onun haricinde doyabileceğimiz kadar yemek yemeli ve yanında mutlaka yoğurt, acı gibi metabolizma hızlandırıcı besinler almalıyız. Salata da bu uğurda en büyük yardımcınızdır.

yogurt-suyunun-faydalari

Zayıflamak uğruna ne yaparsak yapalım iş kafamızda biter. Akşamları daha az yiyerek uzun vadeli ama kalıcı sonuçlar elde edebiliriz. Zayıflamak için akşam öğünlerine bizi tok tutacak yemekler hazırlamalıyız. Mesela besin değeri yüksek çorbaları kesinlikle içmeliyiz. Salata ve meyvelere daha fazla ağırlık vermeliyiz. Su da zayıflamak adına en mucizevi etkendir. Akşam yemeklerinden önce içilen su yağ yakmamıza yardımcı olur. Ayrıca gün içerisinde en az 2-3 litre su tüketmeliyiz.

Su içmenin faydaları

Akşam yemekleri ne kadar az kalorili olursa bizim için o kadar artıdır. Kilolar kabusunuz olmaktan çıktıkça daha özgüvenli bireyler haline gelebilirsiniz. Tabi ki her şeyden önce insanın nasıl mutlu olduğudur. Vücudunu sevdiğin sürece mutlusun. Vücuduna iyi bak.

Dereotunun zayıflamaya faydaları

Güzel kokusu, keskin tadıyla yemekleri, salataları lezzetlendiren dereotunun zayıflamaya faydalarını öğrenmeye hazır mısınız? Daha az yemekten iştah kontrolüne kadar pek çok faydası bulunan dereotunu yakından tanımak için hemen haberimizi okuyun!

Tokluk hissi veriyor

Açlık hissini yatıştırmak için yemeklerden 15 dakika önce bir tutam dereotu yemeniz faydalıdır. Bu sayede beyninize tokluk hissi iletir ve siz daha yiyerek kilo vermiş olursunuz.

Tuz yerine geçiyor

Aşırı tüketimi sağlığa zarar veren tuz yerine dereotu kullanabilirsiniz. İçerdiği yüksek mineralle vücuda doğal yoldan ve sağlığınıza zarar vermeden tuz alabilirsiniz.

Troid bezlerine yardımcı

Troid bezlerinin yetersiz çalışması kilo alımına sebep olur. Kadınlarda sık rastlanan bu hastalığının olumsuz etkilerini en az indirmek için her öğünden önce bir yemek kaşığı dereotu yiyebilirsiniz.

Süt bezlerini besliyor

Emzirme döneminde kilo vermek isteyenlere güzel bir haberimiz var: dereotu, şimdiye kadar okuduğunuz gibi zayıflamaya yardım ediyor ve bonus özelliği var: süt bezlerini besliyor. Sütünüzü artırmak ve kilo vermek için sık sık dereotu yiyebilirsiniz.

Duygusal açlığı iyileştiriyor

Üzüntü, sinir, stres anlarında yeme ihtiyacı duyuyorsanız, buna duygusal açlık deniliyor. Dereotu, sakinleştirici ve dinginleştirici etkisiyle duygusal açlığı iyileştiriyor.