Sağlık

Göğüs Büyütmek için Doğal Yöntemler

628views

Göğüslerinin boyutu ve diriliği kadınlar için önemli bir konudur. Hatta bazı durumlarda özgüven sorunlarına bile neden olabilir. Ancak böyle sorunlar yüzünden cerrahî ya da tıbbî müdahalelere başvurmadan önce, doğal çözümlere başvurmakta fayda var. Göğüslerin büyümesini sağlayabilecek bazı beslenme ve egzersiz yöntemlerini burada bulabilirsiniz.

Kadınlarda göğüs boyutunu belirleyen etkenin östrojen hormonu olduğu düşünülmektedir. Ergenlik çağında yüksek miktarlarda salgılanmaya başlayan bu hormon, meme dokusunun büyümesini tetikleyerek göğüslerin büyümesini sağlar. Ancak bazı durumlarda büyüme durur ve göğüsler, olması gereken boyuta ulaşmaz. Bunun nedeni tam olarak bilinmese de uzmanlar, fazla testosteron salgılanması veya az östrojen salgılanmasıyla bir bağı olduğunu düşünmektedir. Aslında erkeklik hormonu olan testosteron, kadın vücudunda belli miktarlarda salgılanır ve önemli işlevleri vardır. Ancak fazla salgılanması durumunda bu tip istenmeyen sonuçlara yol açabilir.

Göğüslerin hacim kazanmasında faydalı olabilecek ve östrojen salgısını arttıracak bazı egzersizler vardır. Bu egzersizlere, burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz

Beslenmenize dikkat ederek de göğüslerinizin boyutlarının büyümesini sağlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle, bolca taze meyve ve sebze tüketmeniz gerekmektedir. Taze meyve, sebze ve tam tahıl tüketimi aşırı miktarda testosteron üretimini engellemeye yarar. Kadınlarda, bazı durumlarda, testosteron üretimi yükselebilir. Testosteronun yükselmesi, göğüs dokusunun küçük kalması ya da küçülmesi gibi, erkeklere has özelliklerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Bazı gıdalar, bitkisel östrojen içerir veya vücutta östrojen üretimi, doğal olarak arttırırlar. Soya fasulyesi, fasulye ve bezelye bunlara örnek olarak verilebilir. Kimyasal olarak hazırlanmış östrojen hormonu takviyeleri de vardır; fakat bunların meme kanserine veya başka sağlık sorunlarına neden olabildiği kuşkusu vardır. Ancak bitkisel kaynaklı östrojenle ilgili böyle bir bulgu ortaya çıkmamıştır.

Bazı bitkiler de östrojen hormonu salgısını arttırıcı etkilere sahiptir. Çemenotu veya boyotu, yer elması bunlardan bazılarıdır. Ayrıca rezenenin de süt üretimini arttırarak göğüslerin daha büyük görünmesini sağladığı düşünülmektedir.