Diyet

Kolayca zayıflatan Karatay Diyeti 1. gün

672views

Çevremizden tanıdığımız kişiler ve okuyucularımız, Karatay Diyeti uygulayarak kolay ve kalıcı kilo verdiler. Karatay Diyeti’nin en güzel taraflarından biri, yaşam boyu sürdürülebilecek bir beslenme düzeni önermesidir. Biz, ‘Diyete Başlıyorum’ editörleri olarak Karatay Diyeti’ne güveniyoruz ve size bir hafta boyunca günlük listeyi iletiyoruz.

Çevremizden tanıdığımız kişiler ve okuyucularımız, Karatay Diyeti uygulayarak kolay ve kalıcı kilo verdiler. Karatay Diyeti’nin en güzel taraflarından biri, yaşam boyu sürdürülebilecek bir beslenme düzeni önermesidir. Biz, ‘Diyete Başlıyorum’ editörleri olarak Karatay Diyeti’ne güveniyoruz ve size bir hafta boyunca günlük listeyi iletmeye başlıyoruz; bugün birinci gün.

 

Karatay Diyeti 1. gün listesi

 

Kahvaltı (08.00-09.00)
İki adet yumurta (Suda haşlanarak rafadan ya da kayısı kıvamında hazırlanmış. Tereyağında peynirli omlet de yapılabilir.)
8-10 adet tuzu alınmış yeşil ya da siyah zeytin
Bir avuç içi kadar beyaz peynir,
4-5 adet gün kurusu kayısı
Şekersiz bitki çayı, su ya da meyve çayı
Bir (ince belli) çay bardağı ceviz (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

 

Öğle yemeği (13.00-14.00)

Bir avuç içi kadar dana söğüş, bol salata ve zeytinyağlı fasulye
Salata olarak dilimlenmiş ya da rendelenmiş turp ve havuç veya mevsim salatası, doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ile hazırlanmalıdır.
Bir su bardağı tuzsuz ayran
Arzu edildiği kadar şekersiz bitki çayı ya da su

 

Ara öğün (şart değil) (15.00)
Yarım su bardağı kadar ceviz
Şekersiz olarak sevdiğiniz herhangi bir çay ya da taze limonlu su

 

Akşam yemeği (18.00-19.00)
Balık, yeşil soğan, roka ve turp (Salata bol miktarda hazırlanıp, içine, doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ile birlikte tane keten tohumu ilave edilerek hazırlanmalıdır.)

zayiflama-banner