DiyetManşet

Kilo verdiren yiyeceklerle zayıflayın!

812views

tok-tutan-yiyecekler

Kilo verdiren yiyecekler listesi

Kilo vermek için diyet yaparken kendinizi aç ve halsiz mi hissediyorsunuz? Cevabınız evetse, besin seçimlerinizde hata yapıyor olabilirsiniz! Kilo verdiren ve tok tutan yiyecekler listesini dikkatle okuyun, doğruları öğrenin ve günden güne sağlıkla zayıflayın!

Lor peyniri

1 yemek kaşığı lor peyniri yaklaşık 10 kaloridir. Yağ ve tuz oranı düşüktür, bu özelliğiyle vücutta ödem tutulmasını engeller. Protein içeriğiyle tok tutar, kilo verdirir. Kahvaltıda 4-5 yemek kaşığı lor peynirini rahatlıkla yiyebilirsiniz.

Tarçın

İştahı kesen tarçını özellikle çaylarda kullanabilirsiniz. Kan dengeleyici bir özelliği de olan tarçın, uzun süre tok tutuyor ve zayıflamaya yardımcı oluyor.

Tokluk verip ödem söktüren tarçınlı su tarifi için TIKLAYIN

Etli, sütlü ya da yumurtalı çorba

Çorbalar öğünlerde daha az enerji tüketmek için farklı bir alternatif sayılıyor. Özellikle su içerdikleri için midede oluşturdukları basınç sayesinde kısa sürede doymayı sağlıyor.

db-yogurt

Yoğurt

Proteinler nedeniyle tokluk hissi yaratan yoğurt, aynı zamanda yüksek kalsiyum içerdiği için zayıflamaya da yardımcı oluyor.

Günde yarım kilo verdiren yoğurt kürü tarifi için TIKLAYIN

Zeytinyağı

Zeytinyağ tüketimi yeterli olduğunda metabolizmanın desteklenmesi ve kilo vermek kolay hale geliyor. Uzun süre tok tutan zeytinyağını günde 1-2 tatlı kaşığı tüketmek yeterli.

Yulaf kepeği

Aktarlarda ve marketlerin organik reyonlarında satılan yulaf kepeği, besleyici olduğu kadar düşük kalorilidir. Ara öğünlerde veya kahvaltılarda rahatlıkla tüketilebilir.

Tok tutan yulaf kepekli krep tarifi için TIKLAYIN

yulaf-kepekli-krep-tarifi

Yumurta

Protein kaynağı olan yumurtanın uzun süre tok tuttuğuna dair bilimsel veriler var. Sabah kahvaltılarında yumurtalı menemen, tereyağlı sahanda veya haşlanmış yumurta yiyerek tokluk hissini uzatabilirsiniz.

Badem

Badem birçok vitamin, mineral ve posadan zengin olduğu için tok tutmasının yanı sıra kalp sağlığını da koruyor. Beslenme programınıza bir avuç bademi eklerseniz, daha kolay kilo verebilirsiniz. Eğer, badem bütçeniz için pahalıysa ay çekirdeği veya tuzsuz fıstık yiyebilirsiniz.

Sirke

Salatalara ekleyeceğiniz sirke, sizi tok tutmaya yardım edecektir. Ayrıca sirkenin içinde bulunan asetik asit sindirim hızını yavaşlatıyor ve bu sayede kan şekeri daha dengeli yükseliyor.

Ayda 8 kilo verdiren sirkeli kür tarifi için TIKLAYIN

Salata

Öğün içinde bolca salata tüketmek ya da öğünlere koca bir kase salata ile başlamak tokluk hissini artırıyor. Ayrıca kalori miktarını da azaltıyor. Yüksek posa yoğunlukları nedeniyle midede fazla yer tutatak acıkmayı engelliyor.

Bonus: Yağ yakıcı yoğurt kürü

Uyumadan 2-3 saat önce yağ yakıcı yoğurt kürü yiyerek, günde yarım kilo verebilirsiniz. Bu kür evde yapılır, ekonomik ve etkilidir. Tarifi için buraya veya aşağıdaki görsele tıklayınız.

yag-yakici-yogurt-banner