Akciğer temizleme yöntemleri

sarimsak-kadin

Sigara içenlerin akciğerleri zarar görür, nefes alırken zorluk, damar tıkanıklığı ve dolaşım bozukluğu meydana gelir. Akciğer temizleme yöntemleri sayesinde sigaranın verdiği zararı azaltabilir, daha sağlıklı ve temiz akciğerlere sahip olabilirsiniz. Türkiye’nin en güvenilir sağlıklı yaşam portalı ‘Diyete Başlıyorum’ olarak, Akciğer temizleme yöntemlerini sizinle paylaşıyoruz. Okumaya devam et “Akciğer temizleme yöntemleri”

Obezite nasıl oluşur, tedavisi nasıldır?

sisman-kadin-mutsuzGünümüzün en yaygın hastalıklarından biri olan obezite, Türkiye’de daha çok kadınlarda görülüyor. Obezite hastaları fiziksel ve ruhsal yönden büyük sıkıntılar yaşıyor, hastalıklara bağlı ölüm riskiyle karşı karşıya kalıyor. Prof. Dr. Umut Barbaros, obezite nasıl oluşur, tedavisi nasıldır gibi önemli sorulara uzman yanıtları sunuyor. Okumaya devam et “Obezite nasıl oluşur, tedavisi nasıldır?”

Daha çok su içmenin 6 yolu

limonlu-su-icmek

  • Daha çok su içmenin yolları

“Su içmeyi unutuyorum, suyun tadını sevmiyorum” diyorsanız, size yardımcı olacak daha çok su içmenin yollarını açıklayan önerilerimiz var! Kilo vermek, ödem söktürmek, yorgunluktan kurtulmak, selülit gidermek istiyorsanız, hemen daha çok su içmenin yollarını öğrenip hedeflerinize ulaşabilirsiniz!

Okumaya devam et “Daha çok su içmenin 6 yolu”

Karaciğer yağlanması nasıl geçer?

Yağ yakan besinler

Hatalı beslenme, hareketsiz yaşam, fazla alkol ve kola tüketimi sonucunda karaciğer yağlanması meydana gelir. Önlem alınmadığı takdirde karaciğer yağlanması çok ciddi hastalıklara sebep olabilir: Depresyon, obezite, cilt bozuklukları gibi… Ancak, merak etmeyin Türkiye’nin en sağlık portalı ‘Diyete Başlıyorum’ olarak size karaciğer yağlanmasına karşı öneriler sunuyoruz. Uzman Diyetisyen İpek Ağaca Özger karaciğer yağlanması hakkında merak edilenleri açıklıyor. Okumaya devam et “Karaciğer yağlanması nasıl geçer?”

Diş fırçalamak orucu bozar mı?

diş beyazlatma yöntemleri

Oruçluyken açlık ve susuzluğa bağlı ağız kokusu oluşabilir. Sosyal hayatta zor durumda kalmamak için ağız kokusunu gidermek amacıyla diş fırçalamak isteyebilirsiniz. Peki, diş fırçalamak orucu bozar mı, Ramazan’da ağız bakımı nasıl yapılır, oruçluyken ağız kokusu nasıl giderilir? Tüm bu sorunların cevaplarını almak için Diş hekimi Pertev Kökdemir’le görüştük, uzman bilgileri aldık, hemen okuyun. Okumaya devam et “Diş fırçalamak orucu bozar mı?”