Sağlık

Vibro Shape Nedir, Ne İşe Yarar?

692views

Vibro Shape, titreşimli bir masaj kemeridir. Vücudun çeşitli bölgelerinde kullanılabilir. Vücuda ısı ve titreşim uygulayarak kasları uyarır ve bu sayede kullanıldığı bölgelerde sıkılaşma sağlar. Vibro Shape titreşimli masaj kemerinin nasıl kullanıldığı ve ne işe yaradığıyla ilgili bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

Vibro Shape masaj kemeri, vücudun birden fazla bölgesine uygulanabilmektedir. Bel, kalça, bacak, sırt ve baldırlarınızda kullanabileceğiniz bu kemer, uyguladığınız bölgedeki kaslara titreşim ve ısı göndererek kaslarınızı uyarır.

Kasların uyarılması bir tür masaj etkisi yapar ve kasların daha derli toplu, daha düzgün bir görünüm almasına yardımcı olur. Ayrıca uyguladığı ısı sayesinde de rahatlatıcı etkisi de vardır.

Uzmanlar, Vibro Shape’in uyguladığı ısı ve titreşim sayesinde, karın bölgesine uygulandığında, çeşitli sindirim sorunlarında da rahatlama sağlayabileceğini belirtiyorlar.

Aletin kullanımı ise oldukça basit: Tek yapmanız gereken uygulamak istediğiniz bölgeye takma ve çalıştırmak. Üreticiler, günde 10-15 dakika gibi bir sürenin, sonuç almak içi yeterli olacağını belirtiyorlar.

Vibro Shape Zayıflatır mı?

Vibro Shape kasları uyarmak için oldukça etkili bir alet olsa da, yaptığı etkinin, temelde masajdan bir farkı yok. Kasların rahatlamasını ve kendini toparlamasını sağlıyor; ama reklamlardaki baklava karınlı erkekler ve incecik kadınlar sizi yanıltmasın. Zayıflamak için yapılması gereken şey tüketilen kaloriden fazlasını harcamaktır ve Vibro Shape’in fazladan kalori yaktırdığına dair hiçbir bulgu yoktur.

Amacınız; işten yorgun bir şekilde eve dönünce biraz rahatlamak, spordan sonra gerilen kaslarınızı gevşetmek veya sürekli kas ağrısı çektiğiniz bir bölgeyi rahatlatmaksa Vibro Shape tam sizlik.

Ama amacınız kilo vermekse Vibro Shape sizi başarıya ulaştırmakta yetersiz kalacaktır.