Sağlık

Göğüs Büyütmek için Günde 30 Dakika Yeterli

630views

Göğüslerinin boyutundan memnun olmayanlar için ilk akla gelen çözümlerden biri cerrahî müdahaledir. Ancak cerrahî müdahalelerin doğasında olan riskler, göğüslere uygulanan estetik müdahalelerin çoğu için de geçerlidir. Yapay östrojen hormonunun da meme kanseri ve başka sağlık sorunlarına neden olabildiği düşünülmektedir. Bu yüzden bu tür çözümlere başvurmadan önce, vücudunuzun kendi potansiyelini kullanmayı deneyebilirsiniz.

 

Yalnızca günde 30 dakikanızı ayırarak yapacağınız bu masajlar sayesinde göğüslerinizin bir beden büyümesini sağlayabilirsiniz. Masaj, göğüslerinizin büyümesine iki şekilde katkı sağlar; bitkisel kaynaklı östrojenler, bu bölgedeki dokuya kan dolaşımı yoluyla aktarılır. Masaj, bu bölgedeki kan dolaşımını uyarıp düzenleyerek bu bölgedeki dokulara, daha sağlıklı kan akışı sağlar, böylece tüketilen gıdalarda bulunan doğal östrojen daha verimli bir şekilde kullanılabilir.

Masaj yapmanın ikinci faydası da prolaktin üretimini tetiklemesidir. Göğüslerin büyümesinde çok önemli bir rol oynayan prolaktin hormonu, göğüs dokusunun ve göğüs ucunun düzenli olarak uyarılmasıyla, daha fazla salgılanır.

Bu basit masaja başlamadan önce yapmanız gereken en önemli şey, ellerinizi ısıtmak. Elleriniz sıcak değilse, ovuşturarak da ısıtabilirsiniz. Ellerinizi iyice ısıttıktan sonra göğüslerinizi kavrayın dairesel hareketlerle masaj yapmaya başlayın. Sağ elinizi saat yönünde, sol elinizi de saat yönünün tersine çevirerek masaja devam edin.

Sabah uyandığınızda bir defa, akşam yatmadan önce de bir defa olmak üzere bu masajı her gün tekrarlayın. Her bir defasında 100-300 tur arası yapmalısınız. Masajı yaparken sakin olun, aceleci davranmasın. Her bir turun yaklaşık iki saniye sürmesi gerekmektedir. Masajı yaparken göğüs uçlarınıza dokunmaktan kaçının. Eğer isterseniz masaj sırasında çeşitli bitkisel yağları da kullanabilirsiniz. Badem yağı bu masaj için çok uygundur.

Masajın olumlu yan etkilerinden biri de mensturasyon döneminde oluşan ağrı sancı gibi istenmeyen durumları da hafifletmesidir. Antik Çin’in doğal tıp uygulamaları arasında olan bu masajı yaparken sabırlı olmalı ve 30 gün boyunca günde iki kere masaj yapmayı ihmal etmemelisiniz.