Spor

Sporla Kilo Almak için Öneriler (2)

625views

Fazla hareketli olabilirsiniz
Gün içinde işiniz ya da bazı başka nedenlerle çok fazla hareket ediyor ve çok enerji harcıyor olabilirsiniz. Bu durumda da yapmanız gereken, daha fazla kalori almaktır.

Günlük enerji ihtiyacınızı hesaplamak da çok zor değil; kilonuzu 33 ile çarptığınızda yaklaşık olarak günlük kalori ihtiyacınızı bulursunuz. Bu miktarın üzerinde kalori tüketirseniz bu, kilo almanıza neden olacaktır.

Kardiyo sporlarından uzak durun
Spor yapmak çok sağlıklıdır; fakat sizin kilo almaya ihtiyacınız var; o yüzden spor seçiminizi kardiyo sporlarından yana yapmayın. Uzun süren ve nabzınızın uzun süre yüksek kalmasına neden olan sporlar, kilo vermenize de neden olur. Patlayıcı güç ve ham kuvvete dayalı sporlara yönelin.

Çözüm Nedir?

Yukarıdaki belirttiklerimiz haricinde, kilo almanızın en sağlıklı yolu; spor yapmaktır. Bu saydıklarımızın yanında bir de spor yaparsanız, kilo almamanız için bir neden yok. Çünkü yalnızca yiyerek kilo almak, daha çok yağ oranınızı yükseltecektir bu da uzun vadede sağlık sorunlarına neden olabilir. Ayrıca hazır kilo alıyorken, neden fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmayasınız ki? Biraz da bunu nasıl yapacağınızdan bahsedelim.

Ağır yükler sizi bekliyor
Kilo almaya yarayacak en yaygın spor, ağırlık çalışmaktır. Neredeyse her mahallede veya sokakta, bir vücut geliştirme salonu bulabilirsiniz. Çeşit çeşit bütçelere hitap eden, çeşitli tarzlardaki salonlardan size yakın ve bütçenize uygun bir tane seçmek, ilk adım olacak.

Temiz, bütçenize uygun ve sizi doğru yönlendirecek ve düzgün bir program yazacak bir çalıştırıcının olduğu bir salon bulduktan sonra düzenli olarak antrenman yapmayı ihmal etmeyin.

Yazının devamını okumak için tıklayın.
Yazının başına dönmek için tıklayın.