İçecekler

Zayıflamaya yardımcı süper çay

735views

Doğanın sunduğu bitkiler, zayıflamaya yardımcı oluyor. Vücutta yağ ve kalori yakımını hızlandıran beyaz çay da bu bitkiler arasında en iyisi olarak ifade ediliyor. İçeriğindeki maddeler sayesinde zayıflamaya yardımcı beyaz çayı yakından tanıyalım…

Doğanın sunduğu bitkiler, zayıflamaya yardımcı oluyor. Vücutta yağ ve kalori yakımını hızlandıran beyaz çay da bu bitkiler arasında en iyisi olarak ifade ediliyor. İçeriğindeki maddeler sayesinde zayıflamaya yardımcı beyaz çayı yakından tanıyalım…

 

Öncelikle yaza yaklaştığımız bugünlerde beyaz çay beslenme düzenimizin baş tacı olmalı… Çünkü beyaz çayın bolca içerdiği kateşinler, metabolizma hızında artış sağlıyor. Bu madde hem vücudun yağ üretimi üzerinde baskılayıcı etki yaratıyor hem de mevcut yağın parçalanmasını sağlayıcı etki yaratıyor.

 

Takipçilerimizden biri, diyetisyeninin önerisiyle günde 3 bardak beyaz çay içmiş ve 2 ayda 8 kilo vermiş. Şimdi o da kilo vermek isteyenlere beyaz çayı tavsiye ediyor.

 

Beyaz çay dünyada gençlik aşısı olarak adlandırılıyor ki bu unvanı sonuna kadar hak ediyor. İçeriği ile kolajen yıkımını sınırlandıran beyaz çay, cilde esneklik veren elastin maddesinin yıkımını önlüyor, sıkı ve esnek cilt oluşumunu destekliyor. Böylece yaşlanmaya karşı savaşımızda en büyük yardımcılarımızdan biri oluyor. Esnek ve daha sıkı bir cilde sahip olmak istiyorsanız günde üç bardak beyaz çay tüketmenizi öneriyoruz.

 

Beyaz çay nereden alınır?
Beyaz çayı aktardan veya bilindik markalardan marketlerden alabilirsiniz.

 

Beyaz çay nasıl yapılır?
Beyaz çayı kesinlikle kaynatmamalısınız. Sadece demlemelisiniz. İdeal ölçü bir büyük su bardağı suya bir çay kaşığı eklemektir. 2 dakika kaynar suyun içinde çayı demlemeniz yeterlidir. Günde 3 bardak içebilirsiniz.

 

Beyaz çayın faydalarını şöyle sıralayabiliriz;

 

* Kilo vermeye, kilo korumaya yardımcı olur ve yağ yakımını hızlandırır.

* Zayıflamaya yardımcı olur.

* Zengin kateşin içeriğiyle kanser oluşumunda en önemli etmenlerden olan serbest radikalleri azaltarak vücuda doğal koruma sağlar.

* Cildi güzelleştirir

* Yaşlanma, kırışıklık ve sarkmalara karşı olumlu rol oynar ve sıkı ve esnek cilt oluşumunu destekler

* Dişleri daha güçlü yapan az miktarda florid ve diğer besin elementleri içerir, kötü nefes kokusuna sebep olan bakterileri öldürür.

* Damarları genişleten etkisiyle beyaz çay iyi kolesterolü yükseltip, kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olarak damar sertleşmesi ve tıkanıklığının önlenmesine katkı sağlar

* Romatoit artrit ve diğer yangılı hastalıklarda azalma sağlayabilir

* Tip 2 diyabete faydalı olabilir.

Bitki çayı