Sebze Yemekleri

Zayıflatıcı yemeklerin püf noktası!

650views

Zayıflatıcı yemekler pişirmek için nelere dikkat etmeli? Evde pişirdiğiniz yemeklerden yemenize rağmen kilo mu alıyorsunuz? Belki de sebep, geleneksel pişirme yönteminizden kaynaklanıyordur! 

Zayıflatıcı yemekler pişirmek için nelere dikkat etmeli? Evde pişirdiğiniz yemeklerden yemenize rağmen kilo mu alıyorsunuz? Belki de sebep, geleneksel pişirme yönteminizden kaynaklanıyordur! Evet, doğru okudunuz: kilo almanın sebebi, yemeği pişirme şekliniz olabilir. Bu yeni bilgi sayesinde zayıflatıcı yemekler yapabileceksiniz!

 

Türkiye mutfağında tencere yemekleri nasıl pişirilir? Tencereye sıvıyağ alıp kızdırılır ve üzerine soğan, sarımsak eklenip kavrulur. İşte bu geleneksel yöntem tenceredeki yemek başına 300 kalori daha fazla almanıza sebep olur. 300 kalori ne demek biliyor musunuz? Bir örnek verelim: bir saat tempolu yürüyüş yaptığınızda yaklaşık 300 kalori yakarsınız veya yarım saat bisiklet sürdüğünüzde… Peki, bu 300 kaloriden nasıl kurtulacaksınız.

 

Yediğiniz yemeklere zayıflatıcı etki için yapmanız gereken şu: bugün itibariyle asla kuru soğan, biber, sarımsak, salça gibi ana yemek malzemelerini ister sıvıyağ olsun ister katıyağ kesinlikle yağda kavurmayacaksınız. Peki, ne yapacaksınız? Yağ yerine su kullanacaksınız. Yemeğe 2 yemek kaşığı yağ mı koyuyordunuz, bunun yerine 2 yemek kaşığı kaynar su kullanarak soğan, sarımsak, biber ve salçayı bunda kavuracaksınız. Tadında hiçbir değişiklik olmayacak ama 300 kalori düşük olacak. Amacınız zayıflamaksa, bu yeniliği alışkanlığı edinin!

formda-kalmak