Diyet

35 kilo vermek için ne yapmalıyım?

660views

‘Diyete Başlıyorum’ takipçilerinden Gülşen Hanım, 35 kilo vermek istiyor. Bunu nasıl yapabileceğini öğrenmek için bize yazdı. Biz de herkesin bu bilgilere ihtiyacı olacağını düşünerek yayınlamaya karar verdik.

‘Diyete Başlıyorum’ takipçilerinden Gülşen Hanım, 35 kilo vermek istiyor.35 kilo vermek için ne yapmalıyım? diye bize yazdı. Biz de herkesin bu bilgilere ihtiyacı olacağını düşünerek yayınlamaya karar verdik.

 

Gülşen Hanım’ın sorusu:

 

Merhaba öncelikle süpersiniz, bunu söylemek istiyorum! Sizi tesadüf buldum. Ben ömrüm boyunca diyetle uğraşan bir insanım. Kilolu olmanın çok zararını gördüm hem de çok acı şekilde. Çok şey içimde uhde kalmıştır o mağazalara girip en beğendiğin kıyafetler olmayınca sonra hiç beğenmediğin kıyafetleri giymek zorunda kalmak bide bunlarda size çok yakıştı ama bakın lafı var bu konuda kimse suçlu değil tabii ki. Dün işten eve dönerken tanıdığım bir aktara uğradım ve yeşil kahve aldım ve sizi paylaşımlarınız çok beğeniyorum ve çok mantıklı buluyorum Karatay diyeti tam bana göre ama o yoğurt kürüne de başlayacağım en kısa zamanda. Şuan sabah tartıldım 94 kiloyum hedefim 65/60 olmak. Bugün 10/04/2014 gelişmelerden sizi haberdar edeceğim. Şütfen daha çok bilgi verin. Bir de sizden rica kilo yüzünden oluşan çatlaklar için bitkisel en etkili kürler paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler!

 

Gülşen Hanım’a cevabımız:

 

Merhaba Gülşen Hanım,

 

Hayatta çok hoş tesadüfler oluyor, ne iyi ettiniz de aramıza katıldınız. Mesajınızda çok kararlı olduğunuzu gördüm; bu çok güzel bir durum… Sizi çok iyi anlıyorum çünkü benim annemin de kilo problemi vardı, insanların ona nasıl baktığını, kıyafet almanın ne kadar zor olduğunu biliyorum. Ancak insan isterse her şeyin üstesinden gelebileceğini de biliyorum. Örneğin, tam 35 kilo veren okuyucumuz Oya Hanım, Sibel Hanım veya İlayda Hanım gibi! Siz de onlardan biri olabilirsiniz.

 

Bu yolculuğa çıkarken öncelikle işin mantığını çözmelisiniz ki kendinizi kısıtlanmış, mahrum kalmış gibi hissetmeyin. Mutlaka size zarar verecek yiyecekleri, içecekleri tüketiyorsunuz ki kilo alıyorsunuz. Öncelikle bunları kabullenmeniz ve beslenmenizi temizlemeniz lazım. Yeşil kahveye gelene dek tertemiz bir beslenmeye geçmelisiniz. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Biz varız!

 

Birlikte zayıfladığımız pek çok okuyucumuz var. Her gün bize neler yediklerini veya yardıma ihtiyaç duyduğu konuları yazıyorlar. Bizim verdiğimiz sağlıklı beslenme bilgilerini ve diyet listelerini uyguluyorlar. Biz de günden güne onların zayıfladıklarını duydukça mutlu oluyoruz. Şimdi hazırsanız başlayalım.

 

Temiz beslenme mantığını çözmek için bu kitabı en az iki kez okuyun. Çok beğendiğiniz bilgileri bir not kağıdına yazıp buzdolabı üzerine veya aynaya yapıştırın: https://www.diyetebasliyorum.com/diyet/item/1638-karatay-diyeti-kitabi.html

 

Vücudunuzun çalışmaya başlaması, kalori yakması için bu çayı her gün ama her gün yapıp gün boyunca için: https://www.diyetebasliyorum.com/icecekler/item/1546-metabolizmayi-hizlandiran-cay/1546-metabolizmayi-hizlandiran-cay.html

 

Hızlı ve kalıcı kilo verme yollarını okuyup gerekirse yazıcıdan çıktısını alıp her gün okuyun: https://www.diyetebasliyorum.com/diyet/item/1645-hizli-kilo-vermek.html

 

Ve spor! Hareket etmeden asla olmaz; bunu aklınızdan çıkarmayın. İlk olarak günde 20 dakika yürümeyi hedefleyin. İlla ki dışarı çıkmanıza gerek yok, evin içinde, masanın etrafında yürüyün. Kendinize bir spor aleti alın örneğin step, her gün 20 dakika onunla çalışın. Daha sonra süreleri artırın. İmkanınız varsa bir pilates DVD’si alıp evde her gün çalışın.

 

Kendinize inanın ve güvenin. Kilo veren yüzlerce insan var, siz de onlardan biri olabilirsiniz.

zayiflama-banner