Spor

Candice Swanepoel Formunu Nasıl Koruyor?

654views

Bir dönem hakkında çıkan anoreksik olduğu iddialarının kesinlikle asılsız olduğunu iddia eden Victoria’s Secret modeli; o dönemlerde çok fazla seyahat etmek ve çalışmaktan dolayı yorgun düştüğünü ve bu yüzden kilo kaybettiğini açıklamıştı. Herhangi bir yeme bozukluğu olmadığını belirten ünlü model formunu koruma sırrınınsa sağlıklı beslenmek ve düzenli egzersiz yapmak olduğunu belirtmişti. Candice Swanepoel’in formunu korumak için nasıl bir egzersiz programı uyguladığını merak edenler için araştırdık…

Ünlü bir erkek dergisi, Victoria’s Secret ünlü meleğini dünyanın en seksi yüz kadını arasında göstermişti. Candice Swanepoel’un podyumdaki hâli için bu tespit doğru olabilir; ama güzel modelin spor yaparken aldığı görünüm, seksiden çok, “sert” diye nitelendirilebilir.

Yaptığı röportajların neredeyse tamamında, boks yapmayı çok sevdiğini ve en sevdiği sporun bu olduğunu belirtiyor Candice. Kendi instagram hesabında paylaştığı, boks antrenmanından sonra kızaran ellerinin resmi de bunun kanıtı olsa gerek. Görülen o ki; güzel model, podyumdaki zarafetiyle çelişki yaratacak derecede sert bir şekilde spor yapıyor.

Son zamanlarda ip atlamaya da başladığını söyleyen seksi model, bir röportajda kendisine sorulan bir soru üzerine, ip atlamayı çok sevdiğini ve “deli gibi” ip atladığını söylemiş. İp atlama sayesinde de bacak kaslarının gücünü ve sıkılığını korurken selülitten de korunuyormuş.

Boks dışında düzenli olarak ağırlık çalışması da yapıyor ünlü model. Böylece kas kütlesini korurken vücudunun sıkı ve diri olmasını da sağlıyor. Klasik kardiyo sporlarını pek tercih etmiyor Candice. Yağ kütlesi fazlası olmadığı için, daha çok güç sporlarını tercih ediyor. Boks yapmaktan yorgun düştüğündeyse yoga yapıyor. Bu sayede vücuduna aşırı yüklenmekten kaçınıyor ve bu yorucu spor yüzünden gerilen ve yorgun düşen kaslarını dinlendirip gevşetiyor.

Candice’in kişisel çalıştırıcısı, denge ve koordinasyonunu düzenleyen bu sert egzersizler sayesinde podyumdaki zarafetinin daha da göz alıcı hâle geldiğini hareketlerinin çok dengeli ve zarif göründüğünü söylüyor. Anlaşılan o ki; böyle sert ve yorucu süreçlerin sonunda güzel ve zarif sonuçlar elde etmek mümkün.

Candice Swanepoel’in egzersiz videosunu izlemek için buraya tıklayın.

Candice Swanepoel’in resimlerini görmek için aşağıdaki resimlere tıklayın.

candice-galeri