Diyet

Akıllı telefonunuzla zayıflayabilirsiniz!

630views

Elinizden düşürmediğiniz akıllı telefonunuzu zayıflamak ve formda kalmak için kullanabilirsiniz. Nasıl mı? uzman diyetisyen ve egzersiz uzmanları ile buluşturan interaktif bir platform olan Diyetkolik uygulamasını kullanarak!

Elinizden düşürmediğiniz akıllı telefonunuzu zayıflamak ve formda kalmak için kullanabilirsiniz. Nasıl mı? uzman diyetisyen ve egzersiz uzmanları ile buluşturan interaktif bir platform olan Diyetkolik uygulamasını kullanarak!

 

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre Türkiye’de 15 ve daha yukarı yaştaki nüfusun yüzde 34,8’i fazla kilolu,  yüzde 17,2’si obez. Kadınların yüzde 20,9’u obez ve yüzde 30,4’ü fazla kilolu. Erkeklerde ise bu oranlar sırasıyla, yüzde 13,7 ve yüzde 39. Türkiye nüfusunun yalnızca yüzde 44,2’si normal kilolu. Bir başka deyişle Türkiye nüfusunun yarısından fazlası normal kiloda değil.

 

İşte kilo vermek, kilo almak ve sağlıklı beslenmek isteyen 18 yaşından büyük herkese açık olan bir sosyal platform olan Diyetkolik.com bunları değiştirmeyi amaçlıyor. Bunun için de şimdiye kadar denenen yöntemlerden farklı bir yol izleyerek diyeti eğlenceli ve interaktif bir süreç haline getiriyor. En yakın dostunuz, kişisel yardımcınız ya da egzersiz hocanız gibi çalışan Diyetkolik.com, diyete farklı bir bakış açısı getiriyor. Diyetkolik.com Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Tayfun Sungun bu durumu şöyle açıklıyor: “Türkiye’de ilkokuldan üniversiteden mezun olana kadar İngilizce eğitimi veriliyor. Buna rağmen Türkiye’de İngilizce öğrenmek hâlâ büyük bir problem. Diyette de benzer bir süreç yaşanıyor. Diyete ve sağlıklı beslenmeye dair öğrenilen pek çok bilgiye rağmen Türkiye’nin hâlâ yarısından daha az bir bölümü normal kiloda. Biz Diyetkolik.com olarak bunu değiştireceğiz”

 

tayfun-sungur-1

 

Kişiye özel diyet ve egzersiz programları

Web’den veya iOS ve Android uygulamalarından takip edebileceğiniz Diyetkolik.com, 7/24 aktif bir sosyal platform. Diyetkolik.com’un iki bine yakın profesyonel diyetisyen,egzersiz uzmanı ve psikologları, üyeleri kişisel ihtiyaçlarına göre değerlendirilerek onlara özel diyet ve egzersiz programları tanımlıyor. Kullanıcılar alternatifli diyet planları sayesinde, farklı menülerle diyetini sürdürebiliyor. Türk ve dünya mutfağına ait binlerce yiyeceğin kalori ve besin değerlerine erişim imkânı sağlayan ve yemek tariflerinin kalori ve besin değerlerini hesaplayabilen altyapısı sayesinde, Diyetkolik.com uzmanlarının besin listeleri özgün tariflerden oluşuyor. Böylece üyeler yedikleri menüyü sisteme girerek, hem yediklerinin kalorisini hem de daha ne kadar kaloriye ihtiyaçları olduğunu hesaplayabiliyor.

 

Diyetkolik.com üyelerinin hedeflediği forma daha çabuk ulaşmasını sağlayan egzersiz planlarını da, açıklamalar ve demolarla sunuyor. Bu sayede üyeler uygulama sırasında profesyonel adımları takip etmiş oluyor. Ayrıca egzersizi yapacağınız ortama uygun olarak egzersiz önerileri sunan sistem, ofiste ya da evde rahatlıkla uygulanabilir planlar öneriyor.

 

Sizden başarmanızı bekleyen birileri var

Diyetkolik.com’un en önemli özelliği ise sizinle aynı yola baş koymuş üyelerle yorumlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşabilme imkanı tanıması. Hesabınıza arkadaşlar ekleyerek başkalarının hikâyelerinden motive olabilir, diyeti keyifli bir iddiaya çevirebilirsiniz. Diyetkolik.com üyelerinden Günseli Özçelik, bu hissi şu kelimelerle ifade ediyor: “Diyetkolik ile kurduğum yakın iletişim, yalnızlık duygumu ortadan kaldırdı. Benden başarmamı bekleyen birileri vardı sanki”. Buna ek olarak sistem kullanıcılara raporlarla yol gösteriyor, sürekli hatırlatmalar yaparak üyelerini asla yalnız bırakmıyor.

 

Kaçamakların seni üzmesin!

Diyetkolik.com üyelerinin diyet planlarında yememeleri gereken her şey belirtiliyor. Bu listede olan bir yiyecek akıllarını çeler de kaçamak yaparlarsa hemen sitedeki ‘Tüh be!’ butonuna tıklıyorlar. Böylece bu konudaki pişmanlıklarını ‘İspikler’ bölümüne yazarak arkadaşları ve diyetisyenleriyle paylaşıyorlar. Kendilerine ‘Tüh be!’ dedirten bu kaçamağı haber verdiklerinde, diyetisyenlerimizden destek alıyorlar. Bu durumda Diteykolik.com diyetisyenleri yapılan kaçamağa özel yeni bir menü sunuyor ve diyetin sürdürülebilir olmasını sağlıyor. Tüketilen ürünlerin kalorisini hesaplayarak kişinin diyet listesini devamlı güncelleyen yazılım sistemi ile ihtiyaç kadar tüketilmesi sağlanıyor. Bu özellik sayesinde üyeler, yollarına devam edebilmeleri için gereken motivasyonu yeniden buluyorlar.

tayfun-sungur-2

 

Uzman görüşlerini takip et, öğren!

Diyetkolik.com uzmanları, sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam konularında üyelerin sorularını yanıtlıyor, onları sitede makaleler halinde yayınlıyorlar. Üyeler bu şekilde hem akıllarındaki sorulara cevap buluyor, hem de birçok yeni bilgi öğreniyor. Uzmanlar, hamilelikte beslenmeden, sağlıklı yemek hazırlama ve pişirme yöntemlerine, spor yaparken beslenme tüyolarından kimi rahatsızlıklarda nasıl beslenilmesi gerektiğine kadar bin bir çeşit konudaki bilgi ve tecrübelerini üyelerle paylaşıyorlar.

 

 

Diyetkolik.com hakkında:

Sağlıklı ve formda bir yaşamı tercih eden kişileri, uzman diyetisyen ve egzersiz uzmanları ile buluşturan interaktif bir platform olan Diyetkolik.com, 2010 yılında kuruldu. Kilo vermek, kilo almak, sağlıklı beslenmek isteyen, 18 yaşından büyük herkese açık olan Diyetkolik.com diyete farklı bir bakış açısı getirerek bu konuda yön verici bir rol oynamayı hedefliyor. Diyetkolik.com geniş ekibinde yer alan tecrübeli diyetisyen, psikolog ve egzersiz uzmanlarıyla 7 gün 24 saat online destek veriyor. Diyetkolik.com altyapısı sayesinde alternatifli diyet planları sunarak farklı menülerle diyetin sürdürebilir olması ve kişinin diyet listesinin devamlı güncellenmesini sağlıyor. Forum gibi özelliklerle kullanıcıları için interaktif bir ortam sağlayan Diyetkolik.com diyet sürecini takip ediyor ve raporlar sunarak kişinin motivasyonunu sürdürüyor.

 

Detaylı bilgi için: diyetkolik.com

iPhone için: https://itunes.apple.com/tr/app/diyetkolik.com-diyet-egzersiz/id558076089?l=tr&mt=8

iPad için: https://itunes.apple.com/tr/app/diyetkolik.com-diyet-egzersiz/id558076089?mt=8

Android için: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.pci.diyetkolik&hl=tr