DiyetManşet

Diyette tatlı yiyebilir miyim?

732views

diyette-tatli

Kilo vermek için diyet yapanların en çok zorlandıkları durumlardan biri tatlı istekleriyle başa çıkmaktır. Eğer siz de bu sorunu yaşıyorsanız, üzülmeyin; “Diyete Başlıyorum” ekibi olarak çözüm önerilerimiz var! Bonus: haberimizin sonunda diyetteyken yiyebileceğiniz tam 6 tatlı tarifine ulaşacaksınız.

Doğru tatlıyı seçmelisiniz

Tatlı olarak tercihlerinizi yaz aylarına uyarlayarak daha az kalori alımını sağlayabilirsiniz. Örneğin 3 dilim baklava yiyerek alacağınız 430 kalori yerine 2 avuç kiraz tüketerek sadece 56 kalori alabilirsiniz. Yaz boyunca farklı meyvelerden faydalanmak size çeşitli vitamin kazanımı sağlayacaktır. Tatlı tercihlerinizi meyveden yana yapamıyorsanız şerbetli veya kalorili tatlılar yerine sütlü tatlılara yönelin.

Tatlıyı tok karna yemeyin

Asla yemekten sonra tatlı yemeyin. Tatlı veya meyveyi yemekten hemen sonra yerseniz, zaten yükselmekte olan kan şekeriniz birden ve çok daha hızlı olarak yükselir. Görevi kan şekerini düşürmek olan pankreas aşırı insülin salgılamak zorunda kalır, bu da göbek-bel çevresinde yağlanmaya sebep olur. Tatlı yemek için en uygun zaman, aç karnına veya yemeklerden 2-3 saat sonrasıdır.

Tarçınla tatlı krizini önleyin

Tatlı yerken beraberinde mutlaka tarçın tüketin. Yapılan araştırmalar tarçının kan şekerini dengeleyici özelliği olduğunu gösteriyor. Günde ortalama olarak bir tatlı kaşığı kadar tarçın tüketmek kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı oluyor. Eğer tatlıyı tarçınla yemeyi sevmiyorsanız, o zaman tarçın çayı da için.

Diyet tatlı önerileri için BURAYA TIKLAYINIZ