Sağlık

Doğum sonrası kilo vermek için 5 tavsiye

643views

Birçok anne adayı hamilelik dönemlerinde yaklaşık 30 kiloya kadar kilo alımı gözlemlenebilir. Bu durum esnasında en iyi izlenecek yol anne adayının kendisi kilo almamalıdır daha çok bebeği beslemelidir. Doğum gerçekleştikten sonra anneler aldıkları kiloları nasıl vereceğim diye düşünmeye başlarlar. Anneler sağlık olarak beslenmelidir ve gerekli olan egzersizler yapılmalıdır. Kesinlikle sabrınızı kaybetmemelisiniz ve bu yolda istikrarınızı sürdürerek istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.

Aceleye Gerek Yok

Doğumdan hemen sonra spor salonuna gitmeyin biraz zaman verin kendinize ve kilolarınızı kafanıza takıp sorun haline getirmeyin yürüyüş egzersiz gibi aktivitelerde bulunmayın doğumdan sonraki dinlenme sürecinizin bitmesini bekleyiniz.Hamile kalmak

Vücudunuzu Dinlendirin

Doğumdan en az 8 hafta vücudunuzun dinlenmeye ve toparlanmaya ihtiyacı vardır bu süreyi kendinize tanıyın ve bebeğinizi emzirdiğiniz sürece göreceksiniz ki kilolarınızın bazılarından kurtulmuş olacaksınız.

Diyetisyene Gidin

Arada 2 ay geçtikten sonra diyetisyen yardımıyla yemek programı oluşturun hem sütünüzün artmasını sağlayacak hem de forma girmenizi kolaylaştıracak yiyecekler tüketmeye özen gösterin. Uzman kontrolünde hem kilolarınızı kontrol altına almış olursunuz hem de bebeğiniz için gerekli olan besinleri almış olursunuz.

Hamile kalmak

Strese Girmeyin

Elinizden gelenin fazlasını yapıp stres düzeyinizi üst seviyelerde tutun almış olduğunuz kilolarınızı dert etmeyin kilolarınızı hiç gitmeyecek gibi görmeyin kendinizi şartlandırmayın strese girmeyin bu bebeğinizi de etkiler.

Uyku

Anneler genelde geceleri pek fazla uyuyamaz ama elinizden geldiğince yeteri kadar uykunuzu almalısınız. Günde gerekli olan uykuyu uyumanız ihtiyacınız olan gücünüzü kazanmayı sağlar ve kilolarınızı vermenizde çok yardımcı olacaktır.