Spor

Gisele Bündchen’in Egzersiz Programı

628views

İşte Gisele Bündchen’in egzersiz programının ayrıntıları.

ustten-kesmeÜstten kesme
Kolunuzu, dirsekten 90 derece bükün ve bel hizasında tutun. Sonra kolunuzu hızlıca yukarı kaldırın ve alnınızın biraz üzerindeyken durun. Sonra, başladığınız pozisyona geri dönerek, hareketi tekrarlayın. Bir seti tamamlayınca diğer kola geçin.

İlk 10 gün boyunca, düşük hızda 20 tekrar yapın. 10-20 gün arası biraz daha hızlanın ve tekrar sayısını 30’a çıkartın. Sonra 30. güne kadar hızlanabildiğiniz kadar hızlanın ve tekrar sayısını 40’a çıkartın.

 

 

alttan-kesmeAlttan kesme
Kolunuzu, önceki harekette olduğu gibi bükün. Parmaklarınızı birleşik tutun ve başparmağınızı avuç içine doğru bükün. Sonra da seri bir şekilde, elinizi aşağı doğru indirin. Elinizi indirirken bileğinizi de avuç içiniz yere bakacak şekilde çevirin. Sonra başlangıç pozisyonuna dönerek hareketi tekrarlayın. Bir seti tamamlayınca diğer kola geçin.

Tekrar sayısını ve hızını, ilk harekette olduğu gibi, giderek arttırın.

 

  

 

duz-tekmeDüz tekme
Bir ayağınızı hafifçe öne, diğerini de hafifçe geriye atın ve yere sağlam basın. Ağırlığınızı öndeki ayağınıza verin ve diğer ayağınızı havaya kaldırın. Yukarı doğru olabildiğince kaldırın. Zemine basan bacağınızın dizini kırmayın ve belinizi de dik tutun. Bacağınızı indirirken, bacağın arka tarafındaki kaslarınızı kullanarak, hareketi hızlandırın. Sonra ilk başladığınız pozisyona geri dönün. Dengenizi kaybetmemek için hareketi tartarak yapın. Bir iki yavaş denemeden sonra daha hızlı yapın. Bu hareketi yapmadan önce bacaklarınızı iyice ısıttığınızdan ve esnettiğinizden emin olun. Seti tamamlayınca da diğer bacağa geçin.

Tekrar sayılarını ve hızları, ilk açıkladığımız hareketteki gibi düzenleyin.

Giselle Bundchen, kung funun yanında yoga yapmayı tercih ediyor. Siz de kendi yaptığınız egzersizlere bu egzersizleri de ekleyerek, daha fazla kalori yakabilir ve daha fazla kası çalıştırabilirsiniz. En güzel yanı da bu egzersizler için hiçbir spor aletine ihtiyacınız olmaması.

 

Yazının başına dönmek için tıklayın.
Ana sayfaya dönmek için burayı tıklayın.