Spor

Gisele Bündchen Formunu Kung-Fu’yla Koruyor

628views

Dünyaca ünlü modellerden Giselle Bundchen de formunu korumak için düzenli spor yapanlardan. Ancak Bundchen’in spor seçimi oldukça ilginç; ünlü model formunu korumak için düzenli olarak kung fu egzersizleri yapıyor. Ünlü modelin egzersizlerinin ayrıntılarını sizler için araştırdık.

Dünyaca ünlü Victoria’s Secret modeli, bir çocuk annesi Giselle Bundchen tüm Victoria’s Secret modelleri gibi, göz alıcı bir vücuda sahip; fakat yine de tüm Victoria’s Secret güzelleri arasından en öne çıkan isimlerden biri. Doğum yapmış olmasına rağmen vücudunu koruyabilmesi bir yana, hamileliği sırasında bile normal bedenlerde elbiselerin içine sığmayı başarabilmiş. Tüm hamileliği boyunca, yalnızca 10-12 kilo alan ünlü model, doğumdan sonra da bu kiloları hızlı bir şekilde vermeyi başarmış.

Bundchen hamileliği sırasında da spora devam etmiş. Çeşitli sporları bir arada yapan model, kung fu antrenmanlarından da, hamile olduğu dönemde bile ödün vermemiş. Bunun yanı sıra yoga da yapan ünlü model, doğumdan iki hafta öncesine kadar yoga ve kung fu antrenmanlarını bırakmamış.

Ünlü modelin dört yıldır birlikte çalıştığı, kung fu antrenörü Yao Li, Bundchen’in çok disiplinli ve azimli bir öğrenci olduğunu belirtiyor ve hareketleri çok çabuk öğrendiğini, kolayca yaptığını, inceliklerini de hemen kavradığı, bunun da hareketleri uzun zamandır bildiği izlenimi uyandırdığını da ekliyor. Haftada en az üç gün, doksan dakikalık seanslar hâlinde kung fu çalışan Bundchen, kung funun insana kendini savunmayı öğretmesinin yanı sıra kendisine güç kazandırdığını, zihnini boşalttığını ve sakinleşmesine yardımcı olduğu söylüyor.

Ünlü modelin çalıştırıcısı da kung funun, tekme ve savunma hareketleri sayesinde, alt ve üst gövdede güçlenme sağladığını, hız gerektiren daha karmaşık hareketlerinse merkez kaslarını güçlendirmede, denge ve motor yetenekleri geliştirmede çok etkili olduğunu belirtiyor. Spordan önce iyice ısınmanın da önemine değinen model, her egzersizden önce en az 10-15 dakika ısınıyor. Sonrasında ise temel hareketlerle başlayıp daha karmaşık hareketlere geçiyor ve ardından belli güç arttırıcı egzersizler ve karın kaslarını çalıştıran egzersizleri yapıyor. Giselle Bundchen’i pdyumda gördükten sonra, yaptığı antrenmanların işe yaramadığını söylemek pek mümkün görünmüyor.

Giselle Bundchen’in kung fu antrenmanının ayrıntılarını okumak için tıklayın.