Diyet

Günde yarım kilo verme yöntemi

899views

Zayıflamak, beğenilmek, sağlıklı olmak, istediğiniz kıyafeti giymek istiyorsunuz, değil mi? Hayallerinizi gerçek yapmak için size altın değerinde bir yöntem sunuyoruz: günde yarım kilo verme kürü!

Zayıflamak, beğenilmek, sağlıklı olmak, istediğiniz kıyafeti giymek istiyorsunuz, değil mi? Hayallerinizi gerçek yapmak için size altın değerinde bir yöntem sunuyoruz: günde yarım kilo verme kürü! Sabırla, inançla ve kendinize güvenle yola çıkıp kurallara uygun davranırsanız günde yarım kilo verme mümkün olur ve siz, aynaya baktığınızda hoşunuza gidecek bir vücut görürsünüz.

 

Günde yarım kilo vermek için yapmanız gerekenler

 

Günde yarım kilo vermek için yapmanız gerekenleri aşağıda adım adım listeliyoruz. Gerçek bir yetişkin gibi davranmalı ve disiplinli olarak diyetinizi bozmadan devam etmelisiniz. Kendini geliştirmiş her insan, bir söz verdiğinde yerine getirir; sözünü tutar. Siz de kendinize ve bize günde yarım kilo vermeyle başlayıp fazla kilolardan kurtulma sözü verdiğiniz için mert olmalı ve sözünüzü tutmalısınız. Aksi durumda kendinizi ve bizi kandırmış olursunuz, böyle davranmayacaksınız, değil mi?

 

Kilo vermeyi hızlandıran baharatlar

 

Metabolizmamızı hızlandırmak ve kalori yakmayı kolaylaştırmak için baharatlardan yardım alacağız. Bize, toz halde zencefil, zerdeçal ve tarçın gerekiyor. Aktara gidip her birinden 1 liralık alırsanız, size çok uzun süre yetecek ve kilo vermenizi sağlayacaktır. Tarçın, açlık hissini engellerken zerdeçal yeni hücre oluşumlarını destekliyor ve zencefil de dolaşımı hızlandırarak yağ yakmayı sağlıyor.

Neden

 

Kilo verdiren kür nasıl yapılır?

 

Günde yarım kilo verdiren kürümüzün tarifini verelim: bir kase tam yağlı veya yağsız yoğurda her birinden birer çay kaşığı olmak üzere zencefil, zerdeçal ve tarçın ekleyip iyice karıştırın. Bu karışımı, uyumadan üç saat önce yiyin. Örneğin gece on ikide uyuyorsanız, saat dokuzda kürü yemeniz gerekir. Bazı insanlara göre bu karışımın tadı güzel gelmeyebiliyor ama tadı pek güzel kurabiye, pide, börekleri yediniz ve size neler yaptığını biliyorsunuz. Genişlemiş basenler, kat kat olmuş göbekten, sarkmış kollardan kurtulmak isteyenler artık damak tadı aramayacak. Hızlı hızlı yiyip bitireceksiniz. Kürü haftada 2 gün yapacaksınız. Böylece vücudunuzda etkisini göstermeye devam edecek.

 

Kür yaparken dikkat etmeniz gerekenler

 

Tahmin edersiniz ki sadece kürü yaparak günde yarım kilo veremezsiniz. Dikkat etmeniz başka kurallar var, onları da paylaşalım: aslında hiç yememeniz gerekir ama kürü yaptığınız gün özellikle hiçbir tatlı, hamur işi, ekmek, kızartma türünde bir şey yemeyeceksiniz. Kola, meyveli soda, şekerli kahve gibi içecekler içmeyeceksiniz. Peki, ne yapacaksınız?

 

Zeytinyağlı yemekler, nefis doyurucu salatalar, yağsız et yemekleri, ızgara veya yapışmaz tavada pişmiş kırmızı et, tavuk veya balık, meyve, bakliyat çorbaları, kuru fasulye gibi bakliyat yemekleri yiyebilirsiniz. Kahvelerinizi şekersiz içeceksiniz ve başta yeşil çay olmak üzere günde üç fincana kadar bitki çayı içeceksiniz. Rezene olur, melisa olur, beyaz çay olur fark etmez ama içinde asla şeker olmayacak.

 

 

{loadposition haber}

 

Susuz bir gün olmamalı!

 

Su içmeden bir gün bile geçmemeli ama bazı okuyucularımız su içemediğini söylüyor, onun için mutlaka belirtelim: günde yarım kilo vermek istiyorsanız, günde 3 litre su içmelisiniz. Bu yaklaşık 12-14 bardak sudur ve saat başı bir iki bardak içerek günlük su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

 

Kendinize saygı göstermelisiniz

 

Hareketsiz bir yaşam düşünülemez ama yine de belirtelim: hem kürü yaptığınız gün hem diğer günler mutlaka hareket etmelisiniz. Her zaman söylüyoruz: illa spor salonuna gitmeye veya dışarı çıkıp yürümeye gerek yok. “Diyete Başlıyorum” web sitemizde bulunan günde 10 dakika egzersiz videolarını açın, evinizde spor yapın. Eğer günde 10 dakikayı kendinize ayıramıyorsanız; kendinize saygınız ve sevginiz yok demektir. Eğer siz kendinizi sevmezseniz, başkası niye sevsin ki? Kendinize şefkatle yaklaşın ve size çok iyi gelecek sporu günde 10 dakika olsun yapın.

 

Evet, artık günde yarım kilo verme yöntemini biliyorsunuz; şimdi uygulama zamanıdır.