dünyanın en iyi sağlık derneği
dünyanın en iyi sağlık derneği
Sağlık

Limonun Faydaları

348views

Limon, anti bakteriyel özelliği sayesinde cilt yüzeyindeki sivilce ve aknelerin kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur. Gün boyunca olumsuz dış etkenlere maruz kalan cildinizi, derinlemesine temizler. Ölü hücre, siyah nokta gibi güzelliğinize gölge düşüren cilt sorunlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Limon suyu, salata ve yemeklerde kullanıldığında hem zengin bir aroma katar hem de sağlığınız ve güzelliğine katkı sağlar. Limon kabuklarını haşlayıp suyunu içerseniz hem bağışıklık sisteminiz güçlenir hem de grip ve nezleye çözüm üretmiş olursunuz. Limon, kabuklarıyla birlikte banyo suyuna sıkılıp bu su ile banyo yapılırsa kan dolaşımını hızlandırır ve cildi canlandırır.

Limonun karaciğeri temizleyici özelliği vardır. Karaciğerimizde, vücudumuz için çok önemli birçok işlem yapılır ve bu işlemler sırasında bazı zehirli maddeler açığa çıkar. Sağlıklı bir bünyede karaciğer bunları atmayı başarır; fakat yine de bir miktar zarar görür. Sabah içilen bir bardak limonlu su, karaciğerin kendini daha kolay temizlemesine yardımcı olacaktır.