Diyet

Nasıl 13 kilo verdim?

753views

“Diyete Başlıyorum” Facebook sayfamızda sık sık takipçilerimizden gelen zayıflama mesajlarını yayınlıyoruz ve bu bizi çok mutlu ediyor. Şimdi, takipçilerimizden Gülden Hanım, nasıl kilo verdiğini ve özellikle göbek yağlarını nasıl erittiğini açıklıyor. Samimiyetle anlatılan zayıflama öyküsünü beğeniyle okuyacaksınız.

“Diyete Başlıyorum” Facebook sayfamızda sık sık takipçilerimizden gelen zayıflama mesajlarını yayınlıyoruz ve bu bizi çok mutlu ediyor. Şimdi, takipçilerimizden Gülden Hanım, nasıl kilo verdiğini ve özellikle göbek yağlarını nasıl erittiğini açıklıyor. Samimiyetle anlatılan zayıflama öyküsünü beğeniyle okuyacaksınız.

 

Öncelikle, kilo vermek isteyen arkadaşlarımı sevgiyle selamlıyorum. Ben, 1 ay içerisinde tam 13 kilo verdim; zayıflamaya devam ediyorum. 98 kilo ile başladığım diyet yolculuğumda şu an 85 kiloyum ve neler yaşadığımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

Ben de sizler gibi fazla kilolarımdan şikayetçiydim. Özellikle göbeğimde kat kat yağlar birikmişti, bu beni çok üzüyordu ama bir türlü diyete başlayamıyordum. Günde 2 litre su içmem gerektiğini biliyordum ama bunu bile yapamıyordum. Fikrimi değiştiren ve bana güç veren, “Diyete Başlıyorum” sayfasında “10 kilo verdim”, “Sayenizde 8 kilo verdim” gibi mesaj gönderen arkadaşlarım oldu. Eğer onlar yapıyorsa, ben de yapabilirim diye düşündüm ve nereden başlayacağımı öğrenmek için soru sordum. Sayfa ekibinden Arzu Hanım bana temel beslenme ve diyet bilgilerini anlatan haberleri gönderdi. Bunları tek tek okumamı ve önemli yerleri not almamı istedi. İnançla ve istekle bu yola başladığımda kesinlikle başaracağımı söylediğinde, bana inanan biri olması beni mutlu etti ve Pazartesi gününe ertelemeden o gün diyete başladım.

 

Yeşil kahve

 

Normalde çok yemeye ve az hareket etmeye alışmıştım. Yavaş yavaş kendimi yeni düzene hazırladım. Örneğin, kahvaltıda 3 dilim ekmek yiyordum, ilk gün bunu 2 dilime düşürdüm. Hiç yürümüyordum, ilk gün 15 dakika yürüdüm. Her gün çikolata veya sütlü tatlı yiyordum, ilk gün bir tanesini azalttım. Yani, vücudumun ve ruhumun yeni düzene geçmesi için kendime zaman tanıdım. Aklımda hep bebekken önce emeklediğimiz sonra yürümeye sonra koşmaya başladığımız geliyordu. Beslenmede kendimi bir bebek gibi gördüm ve adım adım kendimi geliştirdim.

 

Su içmeyi hatırlamak için telefonuma saat başı alarm kurdum ve büyük bardak su içtim. Canım tatlı istediğinde içimden yüze kadar saydım ve tatlı isteğinin geçtiğini gördüm. Dayanılmaz anlara geldiğinde ise hurma, incir, kuru erik gibi bir meyve yedim. Kendimi tok hissetmek için ara öğünlerimde yoğurt, süt veya kuruyemiş yedim ama mutlaka su içtim.

 

Her öğünden 15 dakika sonra yeşil çay, beyaz çay veya melisa çayı içtim. Her fırsatta ayağa kalktım ve yerimde 10 dakika yürür gibi yaptım. Böylece kalori yakmaya ve o gün yediğimi eritmeye başladım. Canım abur cubur istediğinde dişimi sıktım ve bunların benim için çok zararlı olduğunu kendime söyledim. Sonuçta onları yemesem zayıflayacağımı biliyordum ve ben bu defa zayıflamayı çok istiyordum. Su içtim, ev temizliği yaptım, dolabımı topladım, bilgisayarımı düzenledim, yürüyüş yaptım, kitap okudum, mesaiye kaldım ve beni yemekten uzaklaştıracak her türlü aktiviteye yöneldim, aklımı meşgul ettim.

 

Çevremde benim gibi kilolu ve zayıflamak isteyen insanlar vardı, onlardan yeşil kahve içtiklerini duydum. Konuyu “Diyete Başlıyorum” Facebook sayfasına ilettim. Onlar da bana, her türlü kahvenin zaten zayıflatıcı etkiye sahip olduğunu söylediler. Yine, kahvenin faydalarını anlatan bir haber gönderdiler ve onu okuduğumda gördüm ki kahve hem tok tutuyor hem de yağ yakıyor. Yeşil kahvenin farkı ise işlem görmemiş olması ve daha çok zayıflatıcı gücünün bulunmasıymış. Yeşil kahve aklıma yattı ve fiyatı da uygun olunca hemen aldım ve günde 2 kere içmeye başladım. Kahvenin tadını daha da güzelleştirmek için bazen sütle pişirdim bazen içine tarçın ekledim. Hem zayıflamam hızlandı hem de bağırsaklarım çalıştığı için kabızlıktan kurtuldum.

 

Güne çok doyurucu kahvaltılar yaparak başladım. Öğle yemeğimi geç yedim ve akşam yemeğini neredeyse atıştırarak tamamladım. Uyumadan önce açlık krizi yaşamamak için bir kase yoğurt yedim veya bir bardak süt içtim. Bitki çaylarını istediğim kadar içebiliyordum. Rahat uyumak ve tok hissetmek için rezene, melisa, papatya gibi sakinleştirici çayları içtim. Hem vücudum temizlendi hem de kilo vermem hızlandı.

 

Arkadaşlarımla dışarı çıkacağım veya misafirliğe gideceğim zamanlarda diyette olduğumu onlardan sakladım. Çünkü daha önce denemelerimde gördüm ki ne zaman diyetteyim desem, “aman ye bir şey olmaz” diyorlardı, ben de dayanamayıp yiyordum ve sonuç hüsran oluyordu. Elbette gözüm yiyeceklerde kalmasın diye yanlarına gitmeden önce karnımı sağlıklı bir şeyler yiyerek doyuruyordum. Böylece yanlarındayken “ben daha yeni yedim ama senin hatrın için bir parça alabilirim” diyerek o günü zararsız kapatıyordum.

 

Bir haftayı kaçamak yapmadan tamamlamdığımda çok sevdiğim bir yemek veya içecekle kendimi ödüllendiriyorum. Spor yapma süremi her gün biraz daha artırıyorum. Dışarı çıkamayacağım zamanlarda, evde koltuğun etrafında 100 tur atıyorum ve hızlı tempoda yürüyorum. Nabzım yükseldikten sonra ilk gün 5 adet sonraki gün 8 adet diyerek üçer üçer artırdığım squat hareketini yapıyorum. Bu da bana masrafsız spor yapma imkanı tanıyor.

 

Genel hatlarıyla zayıflamak ve 13 kilo vermek için yaptıklarım bunlar. Zaten daha fazla bilgiyi “Diyete Başlıyorum” haberlerinde bulabilirsiniz. Ama gördüğünüz gibi biraz değişiklik bile 13 kiloyu 1 ayda vermeyi sağlıyor. Neden siz de zayıflamayasınız ki? Bence hemen şimdi benim yaptıklarımı yapın ve yeni vücudunuza kavuşun.

yesilkahve-banner