Sağlık

Sağlıklı Zayıflamak için 20 Öneri

815views

Düzenli egzersiz yapıyor, günlük kalori alımında kısıtlamaya gidiyor, tüm kurallara uyuyor; fakat yine de kilo vermekte zorlanıyor musunuz? Bu önerileri dikkatlice gözden geçirdiğinizde, sorunun nerede olduğunu bulacak ve sağlıklı zayıflamak için daha emin adımlarla ilerleyebileceksiniz.

Yağı beslenmenizden tamamen çıkarmayın

Günlük beslenme düzeninde yetişkin bir kişinin aldığı enerjinin %25-30’unun yağdan karşılanması gerekir. Tamamen yağsız beslenmek, vücutta yağ dokularının yakılmasına engel olur. Yani beslenmenizden yağı tamamen çıkartırsanız yağlarınızdan kurtulamazsınız. Sağlıklı yağlar olan; zeytinyağı, fındık yağı ve balık yağı gibi yağlara sofralarınızda belirli miktarlarda yer vermelisiniz.

Sofranızda yenilik yapın, avokadoya yer açın

Avokado, beslenmede meyve yerine geçmeyen ve yağ yerine kabul edilen tek meyvedir. Yüksek oranda içerdiği tekli doymamış yağ asitleri sayesinde, vücut yağlarının yanmasını kolaylaştırdığı, özellikle de bel bölgesinde bulunan yağlar üzerinde etkili olduğu, bilimsel araştırmalarca kanıtlanmıştır. Avokadoyu salatanıza ilave edebilir ya da püre haline getirerek sos olarak kullanabilirsiniz.