Sağlık

Vitaminler Hakkında

623views

Prestij yayınlarından çıkan kitabında Prof. Dr. Mindell, protein, yağ ve karbonhidrat gibi diğer besin ögeleriyle karşılaştırıldığında, alınan vitaminin çok daha az olduğunu belirtiyor.

Bir vitamindeki yetersizliğin bile tüm insan vücudunda tehlikeye neden olabildiğini dile getiren Mindell, vücudun normal fonksiyonlarını gösterebilmesini sağlayan vitaminlerin gerek doğal gıdalardan gerekse besin desteklerinden elde edilmesinin zorunlu olduğunu vurguluyor.

”Vitaminlerin Kutsal Kitabı”nda doğru zamanda doğru vitamin kullanımının önemini anlatan Mindell, ayrıca çeşitli hastalık durumlarında hangi vitaminlere başvurulması gerektiğini, vitaminlerin muhtemel faydalarının yanı sıra yetersizliğinin neden olduğu hastalıklar ve bu hastalıklardan korunmak için en iyi doğal kaynakları, kullanım yollarıyla birlikte anlatıyor.

Dr. Mindell, kitapta ayrıca ”Depresyon, anksiyete ve stresle mücadele eden besinler”, ”Gerçekte hangi vitaminlere ihtiyacınız olduğunu nasıl bulursunuz?”, ”Özel vitamin ihtiyaçlarınız”, ”Kilo vermek ve sürdürebilmek için vitamin dengeli Mindell diyeti”, ”Hastalıklar sırasında besin desteklerine neden ihtiyacımız vardır”, ”Şifalı bitkiler, homeopati ilaçları, esansiyel yağlar ve halk ilaçları” gibi konuları da ele alıyor.

DR. EARL MİNDELL KİMDİR?

Batı Pasifik Üniversitesinde beslenme profesörü olan Earl Mindell, dünyanın bir çok ülkesinde beslenme seminerleri verdi.

”İlaç Yiyecekler”, ”Anti-Aging Mucizesi”, ”Tamamlayıcıların Kutsal Kitabı” ve ”Mucize Bitkiler” adlı kitapların yazarı olan Mindell’in son olarak kaleme aldığı ”Vitaminlerin Kutsal Kitabı” basımından kısa bir süre sonra en çok satan kitaplar listesinde ilk sıraya yükseldi.

Kitap, 30 farklı dilde ve 54 ülkede yayımlanarak 10 milyonun üzerinde okuyucuya ulaştı.