Spor

Yürüyüş Ayakkabısı Tavsiyesi

634views

Yürüyüş, sporlar içinde en sade, en sakin, en kolay ve en yaygın olanıdır. Yürüyüş yaparken sakatlanma riski çok düşüktür. Bir arkadaşla birlikte yaparak, egzersiz için ayrılacak zamanı, aynı zamanda sosyal etkinlik olarak değerlendirme imkânı sağlar. Tüm bunlara ek olarak yürüyüş için olmazsa olmaz bir tek malzeme vardı; yürüyüş ayakkabısı.

 

İyi bir yürüyüş ayakkabısının sahip olması gereken özellikler basittir. Ayak yapısını desteklemesi ve ayağınız yere temas ettiğinde düzgün bir şekilde yastıklama yapmasıdır. Bunun dışında ayağınızı iyi havalandırması, beğendiğiniz renk ve tasarıma sahip olması da elbette ki artı özellikler ve tercih sebebidir.

Spora yeni başlıyorsanız alacağınız malzemelerin fiyatları, spora devam edip etmeyeceğiniz konusu her zaman kafanızda soru işaretlerine neden olur. Sevip sevmeyeceğinden emin olmadığı bir hobiye, daha başlamadan çok para vermeyi kimse istemez.

Biz her ne kadar sporun bir tutku ve bir yaşam tarzı olduğuna, her yaşta ve her yerde, olabildiğince hayatın bir parçası olması gerektiğine inansak da her spor dalı herkese hitap etmeyebiliyor. Bu yüzden bir sporu yapıp yapmayı değerlendirirken, yalnızca o spor için en gerekli en temel malzemeleri almakta fayda. Sonra o spor dalını severseniz ve devam etmeye karar verirseniz daha gelişmiş özellikli ürünlere geçebilirsiniz.

Yürüyüşten bahsettiğimize göre, önerebileceğim oldukça kaliteli ve her bütçeye uygun ürünler sunan bir spor mağazası var: Decathlon. Decathlon mağazası neredeyse her spor dalı için gerekli malzemeleri içeren, çok geniş bir ürün yelpazesine sahip. Yürüyüş için kullanılabilecek ürünleri arasında, “Böyle bir ürün de mi varmış?” dedirten ürünler bile var. Bu kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olmaları sizi ürkütmesin; çünkü temel seviye ürünleri çok uygun fiyatlı.

Bu mağazadaki “Newfeel” markalı ürünler, özellikle yürüyüşe odaklanıyor. Ama “Ben spora gönül vermeye hazırlanıyorum ve yapmaya devam etmeyi düşünüyorum!” diyenlerdenseniz “Kalenji” markalı, koşu sporuna odaklı ürünlere de göz atabilirsiniz. Hepsinde, başlangıç seviyesi ürünler var ve fiyatlar uygun. Oldukça da şık tasarımlı olduklarından sporun dışında, günlük kullanıma da uygunlar.

Yürüyüş ayakkabısı almak için buraya tıklayın!