DiyetManşet

Etkisi kanıtlanmış zayıflama teknikleri

722views

Etkisi kanıtlanmış zayıflama teknikleri

Kilo vermek için yola çıktığınızda, hayal kırıklığıyla karşılaşmanızı önleyecek etkisi kanıtlanmış zayıflama tekniklerini kullanmanızı öneriyoruz. Bu sayede, hızlı ve kalıcı kilo vermenin yollarını keşfedecek ve her adımda başarılı sona gideceksiniz. İşte, etkisi kanıtlanmış en yeni zayıflama teknikleri!

Uyuyarak kilo verebilirsiniz

Amerikalı araştırmacılara göre, geceleri fazladan 1 saat uyumak, kişinin daha fazla kilo almamasına yardım eder. Sonuçlar her kişi için çeşitlilik gösterebilir, ancak uyku başka bir şekilde yardımcı olur. Az uyumak insanın iştahını artırır ve açlık duymanıza yol açar. Bu yüzden uykunuzu tam alın. Beyninizdeki tatmin merkezini uykuyla doyurun. Ancak, sabahtan akşama kadar uyuyun demiyoruz; sekiz saat yeterli.

Çorba içerek zayıflayabilirsiniz

Gün içinde tüketeceğiniz et ve tavuk suyu çorbalar daha az kaloriyle doymanızı sağlar. Ayrıca, protein alarak kas yapılmasına yardımcı olur. Sebze çorbası deneyebilirsiniz ancak çorbalarınıza şehriye, pirinç eklemeyin; bunlar size kilo aldırır. Yemeğe çorbayla başlarsanız bu sizin yemek yemenizi yavaşlatacak ve iştahınızı kapatacaktır. Yağlı ve kalorisi bol olan kremalı çorbalardan uzak durun.

Kıyafetlerinizden yardım alabilirsiniz

Henüz giyemediğiniz sevdiğiniz elbiseyi, eteği ya da bir takım elbiseyi her gün görebileceğiniz bir yere asın. Bu zayıfladığınızda sizin ödülünüz olacaktır. Her haftanın sonunda kıyafeti deneyip size olup olmadığını görün ancak üzülmek veya inancınızı kaybetmek YOK! Çünkü siz, eski siz değilsiniz; beslenme alışkanlıklarınız tamamen değişti: o kilolar gidecek!

spor-yapan-kadinlar

Naneli sakız çiğneyebilirsiniz

Canınız bir şeyler atıştırmak istediğinde keskin naneli sakız çiğneyin. Televizyon izlemek, internette sörf yapmak sizin bir şeyler atıştırmanıza neden olan birkaç tehlikeli senaryodur. Bu esnada hemen naneli sakız çiğneyin. Naneli yeşil çay için.

Her gün yeşil çay içebilirsiniz

Yeşil çay içmek iyi bir kilo verme yöntemi olabilir. Bazı araştırmalar, yeşil çayın vücudun kalori yakma mekanizmasını hızlandırdığını belirledi. Yeşil çayı hem sıcak hem soğuk içebilirsiniz; içerisine limon, portakal gibi meyveler ekleyip harika kokteyller yapabilirsiniz. En azından kalorisiz taze bir içecek içmiş olursunuz.

Daha az yemeye başlayın

Haftada en az 5 gün porsiyonlarınızı küçültmeyi alışkanlık haline getirin. Bunu birkaç hafta tekrarladıktan sonra alışacaksınız. Örneğin, her öğünde büyük bir tabak zeytinyağlı fasulye mi yiyorsunuz, bunu önce bir kaşık eksiltin sonra yarım tabağa düşürün ve bu uygulamayı tüm yemeklerinize uygulayın.

Kırmızı et tüketebilirsiniz

Vücudunuzun kas yapması için proteine ihtiyacınız var. Güçlü bir bağışıklık sistemi ve sinir sistemi için kuzu eti, dane eti, tavuk, hindi ve balık tüketmelisiniz. Ancak miktarlar ve ne zaman yendiği çok önemlidir: haftada en fazla 3 kez et türü yiyebilirsiniz ve bunlar öğle yemeklerinizde olmalıdır ki vücudunuzun sindirmeye vakti olsun. Kırmızı et türleri bir porsiyonda maksimum 150 gram, tavuk ve hindi 200 gram, balık ise 300 gram olmalıdır.

diyet listesi

Harekette bereket vardır

Bu kadar zaman hareketten, spordan bahsetmedik diye egzersiz olmadan da kilo vereceğinizi düşünmediniz değil mi? Şunu iyi bilin ki hareket etmeden kilo verdiğinizde aslında verdiğiniz şey kastır ve hemen kilo alırsınız, o aldıklarınız da yağ olarak gelir ve sonunda nefret ettiğiniz göbek oluşur. Örneğin, yaklaşık 20 dakika yürüyün. 10 dakika koşun. Evinizi temizleyin. Arabanızı kendiniz yıkayın.

Daha çok sebze yiyebilirsiniz

Akşam yemeğinde bir değil 3 çeşit sebze tüketin. Daha fazla çeşit yemek insanın daha fazla yemek yediği hissini verir. Daha fazla sebze yemek de kilo vermenin iyi bir yoludur. Bol lif ve su daha az kalori alarak tok olmanıza yol açar. Sebzelerinizi çok az yağ ekleyerek pişirin. Yemeklerinizi yağlı soslar ve terbiyeler yerine limon suyu ve şifalı bitkilerle ile lezzetlendirin.