Spor

Zayıflamak için egzersizler resimli anlatım

659views

İnsanların büyük sorunlarından biri de fazla kilo problemidir. Genellikle önemli sağlık problemlerinin bir sonucu olurken bazen de dengesiz beslenme ve kötü beslenme alışkanlığından kaynaklanır. Kadınlar ve erkekler fazla kilo sorunlarından oldukça mustariptir. Çocuklarda da bu durum farklı değildir. Anne babanın sağlıklı beslenme ve egzersiz konusunda bilgili davranmaları gerekmektedir. Fazla kilo problemi, önlem alınması gereken sağlıklı bir beslenme ve egzersize ihtiyaç duyan olağan bir sorundur. Sağlıklı bir yaşam ve zayıflamak için düzenli egzersiz yapmak gerekiyor.

evde-kilo-verme-egzersizleri-pilates-mekigi

 

Bilhassa kadınlarda ortaya çıkan basen, göbek ve kalça kesiminde oluşan bölgesel yağlanmalar büyük sıkıntılar teşkil etmektedir. Bölgesel yağlanmalardan kurtulmak ve zayıflamak için düzenli egzersiz yapmak ve sağlıksız beslenme alışkanlığının sağlıklı beslenme alışkanlığına indirgenmesi gerekiyor.

evde-kilo-verme-egzersizleri-asili-durma

Zayıflamak için yapılabilecek egzersizler; mekik hareketi, genel olarak bilinen mekik hareketi bilhassa göbek bölgesini çalıştırmak üzerinedir. Çapraz mekik hareketi, mekik hareketi ile benzerlik gösteren çapraz mekik hareketi sadece çapraz şekilde yapılmasıdır. Şınav çekme hareketi, şınav hareketi doğru bir şekilde yapıldığında kalça bölgesinde sıkılaşma ve incelme oluşurken omuz ve kol kaslarında güçlenme etkisi ortaya çıkacaktır. Sırt üstü yere yatma hareketi, sırt üstü yere yatılarak eller belin altına gelecek şekilde yerleştirilerek ayakların birleşik ve sık bir şekilde kaldırılması. Plank hareketi, kolların dirseğe kadar olan kısmı yere yerleştirilir ve yüz üstü bir şekilde şınav pozisyonu alınır ama burada sadece dirseklere kadar olan kısım yere yapışık olmalıdır şınav pozisyonundaki gibi vücut yukarı kaldırılarak 20 saniye beklenir ve eski duruma dönülür. Düzenli egzersiz yapmak sağlıklı bir yaşama merhaba der…