DiyetManşet

Zayıflamak için ne yapmalıyım?

662views

Yaz aylarına girerken fazla kilolarının olduğunu düşünen hemen hemen herkes diyete başlamak ister. Bazılarınız başlar ama devam ettiremezsiniz, bazılarınız da nereden başlayacağınızı bilemezsiniz. Öncelikle zayıflayacağınızı kendinize inandırmanız, bir hedef belirleyip, o hedef doğrultusunda azim ve kararlılıkla çalışmanız gerekir. Çoğu insan; “Ben zaten uğraşsam da zayıflayamam!” diyerek kendine olan güvenini sarstığı için diyete başlayamıyor, başlasa da devam ettiremiyor.

zayiflama-yontemleri-2016

Vakit kaybeden kendinize güzel bir diyet listesi hazırlayın. Uzman yardımı alabilecek imkanınız varsa bir uzmanla görüşün. Eğer yoksa kendi imkanlarınızla da sizi yormayacak, sağlığınızı bozmayacak, size en uygun olan diyet listesini hazırlayabilirsiniz. Her gün sabah uyandığınızda bir aynaya bakın diyet yaparak hem sağlıklı bir yaşam süreceğinizi hem de harika bir vücuda sahip olacağınızı hayal edin. Ve kendinize şunu söyleyin: “Ben zayıflayabilirim, kararlı bir şekilde diyetime devam edebilir, istediğim vücuda kavuşabilirim!” Emin olun kendi kendinizi motive etmenin diyet sürecinizde size büyük yardımı olacaktır.

En-etkili-zayıflama-yontemleri

Yemek yerken şöyle bir düşünün fazla kalorili gıdaların size ne faydası olabilir ki? Alt tarafı 1-2 saatliğine sizi tok tutacak sonrasında tekrar yeme ihtiyacı duyacaksınız ve diyet listenize uymadığınız için kendinizi suçlayacak; “Ben zaten diyet yapamıyorum!” diyerek diyet yapmaktan vazgeçeceksiniz. Bu yüzden diyet sürecinizde kendinize inanır ve kararlı bir şekilde diyetinize devam ederseniz belirlediğiniz hedefteki kiloya ulaşabilirsiniz.