ManşetSağlık

Zencefilin mucize faydaları

647views

Dünyanın en sağlıklı besinleri arasında bulunan zencefilini faydalarını sizler için araştırdık! Gripten mide yanmasına, kabızlıktan adet sancılarına kadar pek çok sorunda zencefilin faydalarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca, size bir süprimiz var: haberimizin sonunda ayda 8 kilo verdiren zencefil çayı tarifimizi bulacaksınız.

Grip ve soğuk algınlığı: Zencefilin en yaygın kullanım alanı grip ve soğuk algınlığına karşıdır. Zencefil, grip veya soğuk algınlığının yalnızca tedavisinde de bu hastalıklara karşı vücudu korumada da etkilidir.

Migren ağrılarını azaltmaya yardımcı olur: Zencefil, migren ağrılarının şiddetini bastırmakta da kullanılabilir.

Adet sancılarını azaltır: Zencefili kaynatıp içmek, adet sancılarını azaltmaya yardımcı olur.

Mide yanmasını giderir: Hazımsızlık, gastrit, mide yanması gibi sorunlarınız varsa, zencefili suda kaynatıp içebilirsiniz.

Ağrıları dindirir: Zencefilin içindeki bazı maddeler, oldukça güçlü doğal bir ağrı kesici özelliği gösterir. Çeşitli ağrılara karşı kullanılabilir.

Enfeksiyonlara karşı etkilidir: Zencefil, şişme enfeksiyon gibi durumlara karşı da etkilidir.

zencefil-cayi

Sabah bulantılarını azaltır: Zencefil, hamilelerde görülen sabah bulantılarını azaltmakta ve gidermekte de etkilidir.

Mide bulantısını giderir: Zencefil çiğnemek, ya da çayını içmek, mide bulantısını gidermekte de etkilidir.

Hareket hastalığını giderir: Araba tutması, deniz tutması gibi hareket hastalıklarında görülen mide bulantılarını gidermek için de zencefili kullanabilirsiniz.

Böbrekleri korur: Fareler üzerinde yapılan bir deneyde zencefilin, böbrekleri, şeker hastalığından dolayı görülen ağır hasarlara karşı dahi koruyabildiği gözlemlenmiştir.

Sindirim sistemini korur: Zencefil, sindirim sistemi organlarına da faydalıdır. Bu organlarda görülen çeşitli kanser türlerine karşı vücudu destekler.

Yumurtalık kanserine karşı koruyucudur: Zencefilin, yumurtalık kanseri tedavisinde kullanılabileceğine dair umut verici araştırmalar vardır.

zayiflama-cayi-banner