Spor

5 Dakikada Bacaklarınızı Sıkılaştırın

772views

Spor salonunda saatler harcayacak kadar bol vaktiniz ve bunu gerektirecek kadar fazla kilonuz yoksa; ama yine de bacaklarınızın yeterince sıkı olmadığına ya da kilonuza uygun olmadığına inanıyorsanız yalnız değilsiniz. “Kilo fazlam yok; ama bacaklarım çok kalın.” diye yakınan ne kadar çok kişi olduğunu bilseniz şaşardınız. Tamam; spor salonuna ayıracak bolca zamanınız olmayabilir; ama daha sıkı bacaklara kavuşmak için beş dakika ayırabilirsiniz.

Bu egzersizlere günde 5 dakika ayırarak, bacaklarınızın sıkılaştığını ve kilonuza uygun biçime kavuştuğunu siz de göreceksiniz.

5-dakikada-siki-bacaklar1

Bu hareketi yaparken öne doğru büyükçe bir adım atmalısınız. Adım aralığını ilk denemede doğru ayarlamak zor olabilir. Bir aynaya yan dönerek yaparsanız, doğru şekli bulmanız kolaylaşır. Öne doğru adım atın ve ardından ağırlığınızı öndeki bacağınıza vererek dizlerinizi kırın. Vücut ağırlığınızı arkadaki bacağınızla da destekleyin. Öndeki bacağınızda diziniz, zemine 90 derecelik bir açı oluşturunca ve arkadaki bacağınızda dizini yere değmiyor ve kalçanızın hizasından az geride kalıyorsa doğru açıyı bulmuşsunuz demektir. Doğru biçimi bulduktan sonra bir dakika boyunca böyle adımlar atarak ilerleyin.