Spor

Adriana Lima’nın Egzersiz Programı

695views

Podyuma çıkmadan dokuz gün önce katı gıda yemeyi kestiğini ve yalnızca sıvı tüketerek gösterilere hazırlandığını açıklayan Adriana Lima’nın bu davranışı biraz fazla “aşırı” olarak yorumlanmıştı. Ancak ünlü modelin kişisel çalıştırıcısı ve yakınlarına göre, Adriana Lima’nın yalnızca beslenme programı değil, egzersiz programı da oldukça zorlu. İşte Adriana Lima’nın spor programının ayrıntıları.

Adriana Lima’nın çalıştırıcısı, ünlü modelin günde iki defa spor yaptığını belirtiyor. Sadece bu bile, Lima’nın işini ne kadar ciddiye aldığını ve vücudunu korumak konusunda ne denli kararlı olduğunu göstermeye yeter aslında.

Günde iki kere spor yapmak, kimseye önerilmez. Böyle bir çalışma programı vücuda aşırı yüklenmekle kalmaz, aşırı çalışma yüzünden kas kütlesi kaybına bile neden olabilir. Üstelik dikkat dağılması, yorgunluk ve aşırı çalışma yüzünden sakatlanma olasılığı da vardır.

Adriana Lima’nın kişisel çalıştırıcısı, burada Lima’nın kişiliğini avantaj olarak kullanmanın bir yolunu bulmuş. Ünlü model çok kararlı ve azimli olmasına rağmen, çok çabuk sıkılan bir yapıya sahipmiş. Sürekli olarak aynı tür egzersizleri yapmaktan sıkılan Lima’nın çalıştırıcısı, onun gün içinde yaptığı antrenmanları çeşitlendirerek sıkılmasını önlerken, farklı tür ve esaslarda egzersiz yapmasını sağlayarak ve farklı kas gruplarına odaklanarak sakatlanmaların ve aşırı yorgunluğun da önüne geçiyor.