Spor

Bel İnceltme Hareketleri

633views

Aynaya baktığınızda karşılaşmak istediğiniz görüntü nedir? İncecik bir belin hayalini mi kuruyorsunuz? Hayalinize kavuşmanızı sağlayacak bel inceltme hareketlerini öğrenmeye ne dersiniz? Güzelliğinize güzellik katacak bel inceltme hareketleri Diyete Başlıyorum Sağlık ve Yaşam Portalı’nda!

Bel İnceltme Hareketleri Nasıl Yapılmalı?

Birazdan okuyacağınız bel inceltme hareketlerini bir turda, toplam 10 kez ve hiç ara vermeden yapın. 10 tekrardan oluşan tur arasında 1 dakika dinlenerek 3 tur tekrar edin. Ayrıca, yaptığınız egzersizlerden hızlı bir sonuç almak için sağlıklı beslenme programı uygulamalısınız.

Daire Çizerek Bel İnceltme Hareketi

Sırtüstü yere yatın, sağ bacağınızı içe doğru kırıp, dizinizi karnınıza doğru çekin ve sonra bacağınız dümdüz ve ayak parmak ucunuz tavana bakacak şekilde bacağınızı yukarı doğru uzatın. Ayak parmak ucunuzla tavanda küçük daireler çizdiğinizi düşünün. 10. daireyi tamamladığınızda durun ve ters yönde 10 daire daha çizin. Aynı hareket setini diğer bacağınızda da uygulayın. Bel inceltme hareketlerinde etkili ve kolay bu egzersizi yaparken bacak kaslarınız çalışıyor, karın ve bel bölgesi kaslarınız da harekete geçiyor.

İçerik Çekerek Bel İnceltme Hareketi

Şınav çekme hareketinde olduğu gibi yere diz çöküp ellerinizi omuzlarınızın altına getirip, ellerinizle yere baskı yapın. Vücudunuzun tüm ağırlığı elleriniz ve dizlerinizin üzerinde olacak şekilde, karnınızı içeride tutmaya çalışıp beşe kadar sayın. Aynı pozisyonda kollarınızı kırıp gövdenizi yere hafifçe yaklaştırın ve sonra ellerinizle yeri iterek dirseklerinizi düzleştirip gövdenizi kaldırın.

Dokunarak Bel İnceltme Hareketi

Yere oturup bacaklarınızı kalça mesafesinden biraz daha fazla ayrı olacak şekilde aralıklı ve öne uzatın. Sağ eliniz sol ayak parmaklarınıza değecek şekilde eğilin, tekrar düz oturur pozisyona dönün, sonra sol eliniz sağ ayak parmaklarınıza değecek şekilde omurganızı döndürüp eğilin.