Sağlık

Balın az bilinen mucizesi

629views

Bal binlerce çiçeğin besleyici değerlerini içinde taşır. Antioksidan ve antibakteriyel özelliği ile vücudun direncini artırır. Kahvaltıların vazgeçilmezlerinden olan bal kalori ve protein deposudur.

Bal binlerce çiçeğin besleyici değerlerini içinde taşır. Antioksidan ve antibakteriyel özelliği ile vücudun direncini artırır. Kahvaltıların vazgeçilmezlerinden olan bal kalori ve protein deposudur. Bal tüketmek öksürük, kabızlık, nezle, grip gibi hastalıklardan korumasının yanında mideye diğer bütün organlara faydalıdır. Bal tüketmek ayrıca kansızlığı önlüyor ve dammar tıkanıklığını gideriyor. Balarısı’nın bal’ı büyükler için olduğu kadar çocuklar içinde çok önemlidir. İçeriğindeki vitamin, mineral, enzim ve aminoasitler çocukların gelişiminde büyük rol oynarlar. Çocuklar balı güvenle tüketebilirler.

Ancak 0-1 yaş arasındaki bebeklere bal yedirilmemelidir.

 

 

Bal alırken nelere dikkat edilmelidir?

 

Her alanda olduğu gibi bal konusunda da bazı kurnazlıklar söz konusudur. Türkiye’nin önemli Bal firmalarından Balarısı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Salih Ertürk tv,radyo ve internet gibi yerlerden bal satışının doğru olmadığını, doğrudan satış yöntemi ile satılan balların kalitesinin tartışmalı olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte açıkta üretilen, satılan, güvenilir olduğundan şüphe duyulan ürünler alınmaması tavsiyesinde bulunuyor.

 balin-faydalari-3

Düzce’den Yemen’e ihracat yapıyor!

 

Balarısı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Salih Ertürk Düzce’deki bal dolum tesislerinden dünyanın her tarafına özellikle Yemen’e büyük ihracat yaptıklarını söylüyor. Salih Ertük, “şu anda bal konusunda en çok tüketimi olan Yemen’e ihracat yapmaktayız.İç pazarda birçok ciddi yerel ve ulusal firmalara markamız balarısıyla veya private label olarak hizmet vermekteyiz.Düzcede bulunan bal dolum tesisimiz 12.000 metrekare alan içinde 7000 metrekare kapalı alanda en son teknolojiye sahip laboratuvar ve dolum tesisiyle iddalı bir şekilde iç ve dünya pazarlarına yurdumuzun en kaliteli ürünlerini sunmak için çalışmaktadır.Günümüz rekabet koşullarında her insanı müşteri görerek ürünümüzle mutfaklarına misafir olmak için gayret etmekteyiz.” Dedi.

Kilo vermek