Sağlık

Beşi Bir Yerde Zayıflama Çayı

624views

Zayıflama çayları hem detoks etkileri hem de zayıflama çabalarına destek olma özellikleri sayesinde oldukça revaçta. Bu çaylardan biri de beşi bir yerde zayıflama çayı adıyla bilinen formül. Bitki çaylarını sevenler, zayıflamak isteyenler veya iyi bir antioksidan kaynağı arayanlar için beşi bir yerde zayıflama çayı tarifi…

  • 2 tatlı kaşığı yeşil çay,
  • 1 tatlı kaşığı mate yaprağı,
  • 1 tatlı kaşığı biberiye,
  • 1 tatlı kaşığı kekik,
  • 1 tatlı kaşığı funda yaprağı

1 litre suyu kaynatın ve bitki malzemelerini içine atın. Ağzını kapatıp, 20 dakika demlendirin. Daha sonra süzün. İçine limon sıkıp ister sıcak olarak ister ılık olarak içebilirsiniz.

Düzenli içtiğinizde yaklaşık 5 gün içinde etkisini görmeye başlayacaksınız.

5’i 1 yerde Çayının İçeriğindeki Bitkiler Nasıl Etki Ediyor?

Yeşil çay: Son yıllarda kullanımı bir hayli artan yeşil çay, vücutta biriken toksinleri atarak sindirimi kolaylaştırıyor.

Mate yaprağı: Tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılan mate çayı, yağ emilimini engelleyerek vücuttan su atımını kolaylaştırıyor. Her yaşta insanın rahatça kullanabileceği bitki, iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

Biberiye: Yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bu bitki, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı sağlıyor.

Kekik: Halk arasında yaygın olarak kullanılan kekik, sindirimi kolaylaştırıp vücuttaki fazla suyu atarak kilo vermenizi sağlıyor.

Funda yaprağı: İyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar sökücü olan yaprak, bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı oluyor.