ManşetSağlık

5 Dakikada diş beyazlatma

633views

diş beyazlatma yöntemleri

Kendinden emin gülüşler için diş beyazlığı sizin için önemliyse, diş beyazlatma yöntemlerini öğrenmelisiniz! Siz, değerli okuyucularımız için Uzman Diş Hekimi Onur Öztürk ile görüştük ve diş beyazlatma yöntemlerini sorduk. Şimdi karşınızda, uzmanından diş beyazlatma yöntemleri!

Sahip olduğumuz zaman aralığına göre dişlerini beyazlatmak için en iyi sonucu veren yöntemler mevcuttur. 5 dakika, 7 gün veya 1 ayınız olabilir. İşte benim en iyi diş beyazlatma yöntemlerimi içeren liste:

Kadınlar için diş beyazlatma önerisi

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra dudaklarınıza ruj sürün. Dudaklarınızın rengi, dişlerimizin daha beyaz kontrastta görünmesini sağlar. Eğer dişleriniz sarı görünüyorsa; kiraz veya çiklet pembesi renkleri tercih etmelisiniz. Bu renklerin içerdiği mavi alt tonlar dişlerinizdeki beyazlığı açığa çıkaracaktır. Dişleriniz grimsi görünüyorsa bakır veya bronz tonlarını deneyin; bu renkler gri dişlerdeki beyazlığı ortaya çıkarır.

Diş plaklarını temizletin

Diş Hekiminizle görüşün. Diş temizliği sırasında hekim dişleriniz üzerinde doğal yollarla oluşan bir film tabakasını temizler ve biriken plak varsa bunlar da çıkar. Temizlendikten sonra dişler daha temiz, parlak görünür ve ışığı farklı yansıtır.

Diyet

Bir bardak suyla çalkalayın

Sabah kahvesinden sonra su ile çalkalamak. Kahve ve çay dişlerdeki renklenmenin çok büyük sebepleridir ve su ile ağız çalkalayarak bu renklenme minimuma indirilebilir. Daha da etkilisi; çantanızda her zaman diş fırçası ve diş ipi taşımaktır. Böylece her kahveden veya çaydan ortalama 30 dakika sonra dişlerinizi fırçalayıp ara yüz temizliği yapabilirsiniz. Aksi takdirde kahvenin içindeki partiküller bir sonraki yemeğe kadar biofilme yapışır ve diş yüzeyinde renklenmeye sebep olur, ayrıca dentin içerisine de penetre olabilir.

Düğünden önce beyazlatın

Hastalarım evlenirken, küçük bir evlilik hediyesi olarak onları düğünden bir gün önce çağırıyor, dişlerini temizliyor ve hızlı bir cila yapıyorum. Bu sayede fotoğraflar için daha parlak gülüşlere sahip oluyorlar. Bu önemli etkinliklerden bir gün önce yapabileceğiniz bir şey. Endişelenmeyin, diş temizleme işlemi tamamen doğal bir işlemdir.

Uzman Diş Hekimi Onur Öztürk ağız ve diş sağlığınız için diş beyazlatma yöntemleri açıkladı.