DiyetManşet

Hızlı zayıflatan 8 şifalı meyve

715views

greyfurt-faydalari-icin

Hızlı zayıflatan meyveler

Kilo vermek istiyorsanız, besin seçimlerinizi doğru ve akıllıca yapmalısınız. Çünkü, yediğiniz, içtiğiniz her şey zayıflamanızı etkiler. Patates kızartması, börek, kola gibi zararlı seçimler yaparsanız kilo üstüne kilo alırsınız. Ama birazdan okuyacağınız hızlı zayıflatan 8 şifalı meyve ile hayalinizdeki ince vücuda kavuşabilirsiniz!

 • Portakal, greyfurt ve mandalina zayıflatır

Güçlü bir antioksidan ve C vitamini açısından zengin olan portakal, greyfurt ve mandalina gibi turuncu renkli meyveler kış aylarında mutlaka beslenme planında yer almalıdır. Özellikle, greyfurdun yağ yakıcı etkisi kilo verenler tarafından iyi bilinmektedir. Bu meyveler, bağışıklık sistemini güçlendirir ve toksinlerin atılmasını sağlar.

Bu meyveleri diyette şöyle yiyebilirsiniz:

 • Öğünlerden önce bir dilim greyfurt yiyip yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.
 • Ara öğünlerde 2 mandalina veya 1 adet portakal yiyebilirsiniz.
 • Salatalarınıza greyfurt veya portakal ekleyip her öğünde hızlı zayıflamaya katkı sağlayabilirsiniz.
 • Nar hızlı zayıflatır

Nar zayıflatır mı diye düşünüyorsanız cevabımız net: Evet! İçerdiği vitamin ve mineraller ile hastalıklara karşı koruyan, ara öğün olarak yoğurt ile birlikte tüketildiğinde de zayıflamaya yardımcı olan en iyi antioksidanlardandır. Yaşlanma karşıtı narı, salatalarınızda 2 yemek kaşığı kadar tüketebilirsiniz.

 • Ayva yağ yakmayı hızlandırır

Kış mevsiminin en şifalı meyvelerinden biridir. Özellikle diyet için uygundur çünkü tokluk verir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve kış hastalıklardan korunmak için bire bir olan ayva, aynı zamanda yağ yakımı ve zayıflama reçetelerinin de olmazsa olmazıdır. Ayva, limon ve tarçınla birlikte tüketildiğinde de şeker dengesi ile diyabet hastalığında etkindir.

Nar şifalı meyvelerden biridir, zayıflatır.

 • Limonsuz bir diyet düşünülemez

En yüksek C vitamini içeriğine sahip limon; her gün salata ve içeceklerin içerisinde rahatlıkla tüketilebilir. Tüm üst solunum yolu enfeksiyonları ve kulak burun boğaz hastalıkları döneminde de sıklıkla beslenme planında yer almalıdır.

Limonu aşağıdaki şekillerde kullanıp kilo verebilirsiniz:

 • Her sabah bir bardak suya yarım limonun suyunu ekleyip için.
 • Salatalarınıza daha çok limon suyu ilave edin.
 • Zencefil, limon ve taze naneyle detoks suyu yaparak için.
 • Kırmızı üzüm tatlı isteğini keser

Kanser ve kalp hastalıklarına karşı tüketilmesi önerilen kırmızı üzüm, kuvvetli bir antioksidandır. Kırmızı üzümü günde 1 avuç içi kadar 2 defa tüketmek bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.

 • Kivi kilo vermede etkilidir

Hatırlarsınız, Ebru Şallı hamileliği boyunca kivi yemiş, hamilelikten sonra doğum kilolarını yine kivi desteğiyle vermişti. A-C vitaminlerinden zengin olan kivi özellikle kış aylarında bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesi ve hastalıkların önlenmesi için oldukça önemlidir. Öksürük ve astım gibi hastalıkların tedavi süreçlerinde beslenme planında yer verilmesi gereken bir meyvedir. Çok kuvvetli bir antioksidandır.

diyetsiz-zayiflama-banner