DiyetManşet

Diyette kahve içilir mi?

1.19Kviews

kahvenin-zararlari

 • Diyette kahve içilir mi?

Diyet yaparken yağ yakıcı besinler ve içecekler tüketmek faydalıdır. Kilo vermek için diyete başlayanlar “Diyette kahve içilir mi?” merak eder. “Diyette kahve içilir mi?” sorusuna uzman cevapları sunuyor. Ayrıca, diyet kahve tarifi veriyor.

 • Günde 2 fincan kahve içebilirsiniz

Diyet yaparken günde 2 fincan kahve içebilirsiniz. Kahve içindeki kafein, metabolizma ve kan akışını hızlandırıp yağ yakmaya yardımcı olur. Ancak, kahve diüretik bir içecek olduğu için sık sık idrara çıkarır. Vücudun ve böbreklerin susuz kalmaması için kahve yanında bir büyük bardak su içmelisiniz.

 • Diyette Türk kahvesi tercih edebilirsiniz

Kilo vermek isteyen danışanlarıma diyette Türk kahvesi içmelerini tavsiye ediyorum. Çünkü, kalori değeri sıfır olan Türk kahvesi güçlü bir metabolizma hızlandırıcıdır. Ayrıca, tokluk verip zamansız yemeyi önler. Türk kahvesi mutlaka şekersiz içilmelidir. Diyette şekerli kahve kesinlikle içilmemelidir, çünkü kilo yapar.

Aşağıdaki videoyu izleyip aç kalmadan zayıflatan kahve tarifini öğrenebilirsiniz. Beslenme uzmanı Arzu Karabulut, sizler için anlatıyor.

 • Diyette sütlü kahve içebilirsiniz

Türk kahvesi bazı insanların damak tadına uymuyor, bunun yerine sütlü kahve içebilirsiniz. Sütteki protein uzun süre tok tutmaya yardımcı olurken, kalsiyum içeriğiyle yağ yakmayı hızlandırır. Diyet yaparken filtre kahve veya Nescafe gibi kahveler tercih edebilirsiniz.

Kahvenin yanında 1 bardak su için.

 • Diyette hangi kahve içilmemelidir?

Üçü bir arada kahveler, aslında kahve değildir. Hangi marka olursa olsun, içinde tatlandırıcı, süt tozu ve kimyasal madde vardır. Diyette üçü bir arada veya ikisi bir arada kahve içmeyi kesinlikle önermiyorum. Bu tür kahveler kilo vermeyi engellediği gibi karaciğer yağlanmasına sebep olabilir.

Ayrıca, Starbucks gibi kahvecilerde satılan kremalı, şuruplu kahveler kesinlikle diyete uygun değildir. Sade filtre kahve 50 kaloriyken, kremalı bir kahve 500 kaloridir ve açık söylüyorum: Diyetinizi mahveder! Kilo verememenin en önemli sebeplerinden biri, bu tür kremalı, şuruplu kahveleri içmektir.

 • Diyette en iyi kahve hangisidir?

Ben her gün sağlığımı ve formumu korumak için tarçınlı Türk kahvesi içiyorum, danışanlarıma öneriyorum. Çünkü müthiş faydaları var:

 1. Tatlı isteğini kesiyor.
 2. Açlık krizlerini bastırıyor.
 3. Enerji veriyor.
 4. Metabolizmayı hızlandırıyor.
 5. Uzun süre tok tutuyor.
 6. Selülitleri gideriyor.
Kahvenin faydaları nelerdir?
 1. Kansere karşı koruyucu antioksidan içerir.
 2. Hafızayı güçlendirip zihni açar.
 3. Yorgunluğu giderip enerji verir.
 4. Spordan önce içilince performansı artırır.
 5. Kilo vermeye yardımcıdır, yağ yakar.
 6. Tokluk verip iştahı kapatır.
tarcinli-kahve-2
Diyet kahve tarifim

Bu kahveyi diyette içebilirsiniz. Hem tok tutar hem yağ yakmaya yardımcı olur. Ancak verdiğim ölçüleri birebir uygulamalısınız, fazla veya az kullanırsanız kahve güzel olmaz.

Malzemeler,

 • 1 Türk kahvesi fincanı soğuk su
 • 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
 • Yarım çay kaşığı toz tarçın (tepeleme değil silme)

Yapılışı,

 1. Tüm malzemeleri fincana alıp bir kez karıştırın.
 2. Ocağa alıp kısık ateşte köpürene kadar pişirin.
 3. Aynı tarifi Türk kahvesi makinesinde de yapabilirsiniz.
 4. Yanında mutlaka bir büyük bardak su için.
Diyette kahve içilir mi, öğrendiniz.