DiyetManşet

Dondurma kilo aldırır mı?

726views

dondurma-kilo

Dondurma, yaz mevsiminin simgesidir. Sıcak günlerde bir külah dondurmayla serinleyip damağımızı tatlandırmak isteriz, peki diyette dondurma yenir mi? “Diyete Başlıyorum” ekibi olarak sizlere hem dondurma kilo aldırır mı sorusuna yanıtlar veriyor hem de diyet dondurma tarifi sunuyoruz.

Dondurma sizi yanıltmasın!

Kilo vermek isteyen kişi, sütlü olduğun için dondurmaların masum olduğunu düşünebilir ancak bu çok büyük bir yanılgıdır! Hazır dondurmaların kalorisi çok yüksek olduğundan diyette tüketilmemesi gerekir. Tatlıyı ve dondurmayı çikolata, fındık, fıstık soslarıyla tüketmek vücuda bol bol şeker ve yağ alınmasına yol açıyor. Sonucunda ise siz “dikkat ediyorum ama kilo veremiyorum, hatta kilo alıyorum” diyen insanlardan birine dönüşüyorsunuz.

Dondurmanın kalorisi çok yüksektir!

Durumu iyice kavramanız için bir örnek verelim. Mini Magnum duble karamelden bir adet yediğinizde 310 kalorisi alırsınız. Bu gizli bir bilgi değildir, markete gittiğinizde Magnum paketinin kalori değerini okuyup siz de öğrenebilirsiniz. Düşünün ki bu küçücük bir hazır dondurma sadece!

 

Hazır dondurmalar kilo aldırır!

Bu kaloriyi yakmak için yaklaşık 2 saat tempolu yürümeniz gerekiyor. Düzenli egzersiz yapıyorsanız bile fazladan 3 saat daha egzersiz yapmanız şart! Eh bir de spor yapmıyorsanız; kilo almanız kaçınılmaz! Görüyorsunuz ki minicik bir dondurma ne kadar çok kalori yüklemesi yapıyor. Ayrıca, bu tür hazır, paketli dondurmalar yağlı ve şekerli olduğu için göbek ve bel çevresindeki yağlanmanın da sebebidir. Gördüğünüz gibi hazır dondurma kilo aldırır ve yağlanmaya sebep olur.

Peki, hiç mi dondurma yemeyeceksiniz?

Hazır, paketli dondurmaların kalorisi yüksektir ve içerisinde kansere, obeziteye neden olan glikoz şurubu vardır. Bu sebeple hazır dondurmalar sağlık ve diyet açısından uygun değildir. Ama, mahalle pastanelerinde gerçek şeker ve sütle yapılan veya güvenilir markaların doğal dondurmalarından haftada birkaç top yiyebilirsiniz.

 

Diyet dondurma tarifi nerede?

“Diyete Başlıyorum” ekibi olarak sizlere diyet dondurma tarifi sunuyoruz, deneyin çok beğeneceksiniz!

DİYET DONDURMA TARİFİ İÇİN TIKLAYINIZ