Diyet

Evde yapabileceğiniz 3 etkili detoks tarifi

660views

Çeşitli detoks tariflerini evde yaparak, sağlıklı beslenmenin ve zayıflamanın tadını çıkarabilirsiniz. Diyet yaparken bu tür karışımlar, sizin en iyi destekçileriniz olur. Siz de bu sayede yorulmadan ve eğlenceli bir diyet versiyonu geçirmiş olursunuz.

Elma, salatalık ve frambuaz üçlüsü ile yapılan detoks tarifi

Bu tarifin yapılış şekli gerçekten çok kolaydır. Detoksun hazırlanma aşamasında 1 litre miktarında su kullanmanızı öneririz. Frambuazdan 100 gram kullanmak koşulu ile meyvelerden birer adet kullanılır. Etkili sonuç elde edebilmek adına, 1 adet limon gerekir. Meyveler dilim yapılır ve malzemeler suya konulur. 3 saat bekleme süresinin sonunda içilir. Su yerine gün boyu bunu tüketmenizi önemle belirtiriz.

Elma
Greyfurt, limon ve lime karışımı

Çok etkili ve farklı lezzeti ile herkesin beğenisini toplayan bir tarif olarak karşınıza çıkar. Malzemelerden her birinden birer adet alınır ve 1 litre su ile birlikte bir kap içerisine konulur. Lakin meyvelerin dilimli halde olması önem taşır. 3 saat beklenir ve içmeye buy şekilde hazır hale gelir.

greyfurt-kuru-1
Kereviz suyu

Farklı bir detoks önerisi olur. 3 kereviz parçası, 1 adet elma ve 1 adet pancar kullanılır. Bu karışım, size etkisini gösterene dek kullanılmaya devam edilir. Evde yapılacak detoks tarifleri içerisinde etkili ve güzel tadı ile dikkat çeker. Bu sayede ekstra kalori almazsınız.