DiyetManşet

Evde kolay ilo vermek için uzman tavsiyeleri

652views

goji-ceviz-zayiflama

Evde kolay kilo verme yolları

Evde kolay kilo verme yollarını siz değerli ‘Diyete Başlıyorum’ okuyucuları için açıklıyor. Ayrıca, videolu olarak evde kilo verme hareketi gösteriyor. Zorlanmadan, acı çekmeden zayıflamak istiyorsanız, bu uzman tavsiyelerini dikkatlice okuyun ve uygulayın!

Akşam yemeğini azaltmak zayıflatır mı?

Uyku saati yaklaştıkça vücut kalori yakmayı yavaşlatır. Bu yüzden de akşam yemeklerini kontrol altına almalı ana yemek porsiyonlarını yarıya indirmelisiniz. Korkmayın, ana yemek yarıya inse de istediğiniz kadar salata ve buharda pişmiş sebze yiyebilirsiniz. Yine korkmayın, sebze ve salata tok tutacak, aç uyumayacaksınız. Bu konuda size fikir verecek zayıflamak için akşamları ne yemeliyim yazımızı okuyabilirsiniz. Eğer akşamları çok iştahınız açılıyorsa, bunun sebebi kahvaltı veya ara öğün yapmamaktır.

Kaçamak yapmak diyeti bozar mı?

Haftanın bir gününde bir öğünde sevdiğiniz yüksek kalorili gıdalar tüketin ve diyet programının dışına çıkın. Bu sayede vücudunuz kıtlıkta olmadığını ve bol bol yiyecek geleceğini düşünür sonra da kalori yakmaya başlar. Evet, vücudun aklı vardır ve sizi onu küçük oyunlarla yanıltabilirsiniz. Rejime ara verin! Vücut sürekli düşük kalorili yiyecekler tüketimine iyi yanıt vermez. Yalnız, sadece hafta bir gün ve bir öğünde bunu yapabilirsiniz, en ideali öğle yemeğinde diyet dışına çıkmaktır.

peynir-diyet

Evde spor yaparak zayıflayabilir miyim?

Spor salonuna gidemiyorsanız, yürüyüşe çıkamıyorsanız evde spor yaparak kilo verebilir, göbek veya basen eritebilirsiniz. Evde kilo vermek için sağlıklı yaşam koçu Arzu Karabulut’un egzersiz videosunu izleyebilirsiniz.

Kahvaltı yapmak kilo verdirir mi?

Kilo vermek için yapılan en büyük hatalardan biri, hiçbir şey yemeyerek zayıflayacağını zannetmektir. Oysa ki vücudunuzun çalışmaya başlaması için ona yiyecek vermelisiniz, tıpkı arabanın çalışması için benzin yüklemek gibi. Sakın, kilo vereceğim diye kahvaltısız güne başlamayın. Kahvaltı etmeden güne başlamak metabolizmayı zayıflatır. Hem daha çok acıkırsınız hem de metabolizma çalışmadığı için kilo vermeniz durur. Düzenli kahvaltı alışkanlığı kazanın, kilo kaybedin.

Salata yiyerek zayıflayabilir miyim?

Akşam yemeğinde ana yemekten önce büyük bir tabak salata yerseniz, karnınız doyacak ve ana yemeği daha az yiyeceksiniz. Bu sayede de daha az kalori alacak ve zayıflamaya başlayacaksınız. Salatadan aldığınız vitamin ve mineraller de yanınıza kar kalacak! Salata yemekten korkmayın… Ancak, sadece salata yiyerek zayıflayabilir miyim diyorsanız, cevabım kesin: HAYIR! Sadece salatayla beslenmek, kısa vadede kilo verdirse bile uzun vadede sağlık sorunlarına yol açabilir.

Sebze yemek zayıflatır mı?

Vitamin, mineral ve proteinleri bir arada bulunduran süper sebzelerle hızlı ve sağlıklı kilo verebilirsiniz. Hemen zayıflamak istiyorsanız, hemen sık sık sebze tüketmeye başlayın. Kendinizi ne kadar dinç ve tok hissettiğinize inanamayacaksınız! Salatalık, kereviz sapı, brokoli, havuç, turp gibi sebzelerle hem az kalori alarak zayıflayacak hem de vitaminlerle daha sağlıklı olacaksınız. Çantanızda sebze taşıyın, ara öğünlerde yiyin. Izgarada, buharda pişirin veya tencere yemeği yapın.

Göreceksiniz, bu evde kolay zayıflama yolları sayesinde “ne yapsam zayıflayamıyorum” diyen birinden, “Yaşasın, çok kolay kilo veriyorum” diyen birine dönüşeceksiniz.

diyetsiz-zayiflama-banner