Diyet

Burçlara göre diyet önerileri

639views

Burçlar hayatımızın her noktasında önemli yer taşımaktadır. Beslenme alışkanlıklarının burçlarla ilişkileri vardır. Yemek yeme alışkanlıklarınızda burçların etkileri nelerdir?
Koç: En çok abur cuburu tüketen burçtur. Diyete başladıysanız size kilo aldıracak yiyeceklerden uzak durmalısınız. Enerjik bir burç olduğu için enerji veren besinler tüketmelisiniz. Bunlardan bazıları ceviz, ıspanak ve balkabağı gibi yiyeceklerdir.
Boğa: Hayatınıza anlam kazandıran nokta yemek yemek olduğu için yediğiniz içtiğiniz şeylere dikkat etmelisiniz. Ekmek ve pasta türleri vazgeçilmeziniz bunlardan uzak durmalısınız. Süt, yumurta ve yoğurt gibi proteinlere hayatınızda yer vermelisiniz.

yogurt-suyunun-faydalari
İkizler: Hayatınızda ki hızınız ile yemek hızınız doğru orantılı yemek yerken acele etmeyin yiyecekleri bolca çiğneyerek yutun. Kan şekeriniz çok çabuk düştüğünden erik, kuru üzüm gibi meyveleri diyet listenize eklemelisiniz.
Yengeç: Çok duygusalsınız bu da yediğiniz yiyecekleri oldukça etkiliyor. Mutlu olmak için sürekli çikolata yemek sağlığınıza zararlı. Kalsiyum içeren yiyecekler tüketin canınız illa şekerli bir şey isterse çikolata yerine kuru meyveleri yiyebilirsiniz.
Aslan: Siz vücudunuza önem veren burçsunuz. Çok rahat diyete ve spora başlayarak kilo verebilirsiniz çünkü dış görünüşünüz sizin için önemli karaciğer, kereviz gibi besinleri diyet listenize eklemelisiniz.
Başak: Sevgilinizi kıskandıkça kendinizi şekerlemeye adıyorsunuz. Şekerli yiyeceklerden uzak durun daha çok portakal, kavun, elma gibi meyveler tüketebilirsiniz.
Terazi: Asitli içecekleri çok sevdiğiniz için dişlerinize ve midenize zarar veriyorsunuz. Bunun yerine bol bol su için ve diyetinize bol suyu ekleyin.
Akrep: Solunumla ilgili problemler sıkça yaşadığınız için tahıl ürünleri size iyi gelecek ve zayıflamanızda yardımcı olacaktır.
Yay: Yay burcunda olan kişilerde kalça ve basen bölgelerinde fazla yağlanmalar olmakta bunun için kabuklu meyve, çilek, elma gibi besinler tüketerek bunun yanında bölgesel egzersizler yapmalısınız.
Oğlak: Çok çalışkan burçlardan biridir çok fazla çalıştığınız için dengesiz besleniyorsunuz ya da öğün atlıyorsunuz. Yumurta sarısı, limon portakal gibi besinleri ara öğünlerinize eklemelisiniz.

portakal-zayiflatirmi
Kova: Değişik tatlar denemeye bayılıyorsunuz bu da kilo almanızı etkiliyor. Özellikle c vitamini içeren besinler tüketmelisiniz.
Balık: Duygusallığınız yemek yeme alışkanlıklarınızı etkiliyor. Diyetler size göre değil. Vücudunuzun asıl ihtiyacı olan şey demir vitaminidir. Midye, beyin, ıspanak gibi yiyecekler tüketebilirsiniz.