DiyetManşet

Greyfurt zayıflatır mı, yağ yakar mı?

1.04Kviews

greyfurt-diyet

Kilo vermek için diyet yaparken yağ yakıcı besinler tüketmek çok akıllıca bir yöntemdir. Metabolizma hızlanır, vücut daha çok kalori yakar ve hayalinizdeki vücuda kavuşursunuz. Bu yolculukta size greyfurt, mükemmel bir dost olur! Ayrıca, yağ yakmaya yardımcı greyfurt kürü tarifini siz değerli “Diyete Başlıyorum” okuyucularıyla paylaşıyor.

  • Greyfurt zayıflatır mı, yağ yakar mı?

Güzel haberle başlayalım: greyfurt üzerinde yapılan bilimsel deneylerle yağ yakmaya yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Bu mükemmel meyve, yüksek vitamin ve lif oranıyla, diyet yapanların en büyük yardımcılarından biridir. 1 greyfurt sadece 50 kaloridir ve günlük kalori alımında küçücük yer kaplarken, büyük faydalar sağlar. Haydi biraz detaya inelim:

  • Bağırsakları çalıştırır ve kabızlığı giderir

Kilo veremeyenlerin en büyük problemlerinden biri kabızlıktır. Bu sinsi hastalıktan kurtulmak için lifli besinleri bol bol tüketmek gerekir. Greyfurt, içerdiği diyet lifleriyle bağırsakları çalıştırıp kabızlığı gidermeye yardımcı olur. Büyük tuvalete çıkmanın anlamı şudur: Yediklerinizi sindirdiniz, vücudunuz kalori yaktı ve metabolizmanız çalıştı! Bu yüzden, düzenli greyfurt yemeyi alışkanlık edinin.

  • Metabolizma hızlandırmaya yardım eder

Greyfurt içeriğinde yüksek oranda C vitamini vardır. İlkokuldan bu yana C vitaminin grip gibi hastalıklara karşı koruduğunu öğrendik ancak tek faydası bu değil! Bilimsel araştırmalar, C vitamininin metabolizma hızlandırmaya yani vücudun daha çok kalori yakmasına yardımcı olduğunu göstermiştir. İşte bu özelliğiyle de greyfurt zayıflatır ve yağ yakmayı hızlandırır. Aynı zamanda hastalıklardan korunur ve bağışıklık sistemini güçlendirebilirsiniz.

kilo-veremiyorum-neden

  • Karaciğer temizlemeye yardımcı olur

Günümüzde birçok insanda karaciğer yağlanması, insülin direnci veya diyabet hastalığı vardır. Maalesef tüm bu hastalıklar kilo vermeyi zorlaştırır, kişinin yaşam kalitesini düşürür. Özellikle, açlık-tokluk gibi önemli hormonları salgılayan karaciğer, mutlaka doğru besinlerle korumaya alınıp temizlenmelidir. Güzel haber şu ki, greyfurt içerdiği muhteşem özlerle karaciğer temizliğinde güçlü bir besindir. Temiz karaciğerin anlamı şudur: Vücudunuzdan ödem atılır, yağ yakmayı etkileyen leptin, grehlin, insülin gibi önemli hormonlar düzenli salgılanır. Strese bağlı duygusal açlık krizleri azalır çünkü temiz karaciğer mutlu hissetmenizi sağlayan serotonin, endorfin gibi hormonlar sağlar.

  • Greyfurt besin değerleri nelerdir?

Sık sık greyfurt hakkında “muhteşem besin” ifadesini kullandım çünkü gerçekten tam ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri içeriyor. Hemen açıklayayım:

Protein: Vücudun daha çok kalori yakmasına, aç kalmadan kilo vermeye yardımcı olur.

Diyet lifi: Sindirim ve boşaltım sistemine faydalıdır, kabızlığı giderir.

C vitamini: Metabolizmayı hızlandırıp yağ yakımını artırır.

Doğal şeker: Şeker sözü sizi korkutmasın! Eğer doğal şeker yani meyveden fruktoz almazsanız, beyniniz iyi çalışmaz, şekersiz kalan vücut sizi kimyasal şeker krizlerine sokabilir. Bir adet greyfurtta ortalama 7 gram şeker ve güvenin bana: Buna gerçekten ihtiyacınız var!

Kalsiyum: C vitamini gibi metabolizma hızlandırı etkiye sahiptir.

Magnezyum: İşte muhteşem bir mineral daha! Kan şekeri dengesizliğini önlüyor, insülin direncini kırmaya yardım ediyor. Kas ağrılarını hafifletiyor, özellikle spor öncesi mükemmel bir çözüm!

Cemile Hanım’a 22 kilo verdiren greyfurt kürü
Yağ yakıcı greyfurt kürü tarifi

Şimdi gelelim, yazının başında söz verdiğim yağ yakıcı greyfurt kürü tarifime! Takipçilerimizden Cemile Hanım, greyfurt küründen de yardım alarak tam 22 kilo verdi! Haydi göreyim sizi!

TIKLA OKU: GREYFURT KÜRÜ TARİFİ

Greyfurt zayıflatır mı öğrendiniz. Herkese çok sevgiler, diyetinde başarılar dilerim