Spor

Jason Statham Nasıl Egzersiz Yapıyor? (2)

631views

İkinci gün

Isınma
Statham ikinci gün de, ilk gün olduğu gibi, ergometreyle kürek çekerek ısınıyor. Sonrasında ise 4 hareketten oluşan bir istasyon çalışması yapıyor.

 

Çalışmasının bu gününde Statham, “Big Five 55 Workout” adlı bir program uyguluyor. Gücü ve dayanıklılığı arttırmaya yönelik bu antrenmanda tüm hareketlere art arda ve dinlenmeden giriliyor. Tekrar sayıları ise 10 ile başlayıp giderek düşürülüyor. Tekrar sayısı bire düşünce antrenman son buluyor.

Front Squat
Burada normal squat hareketinden farklı olarak ağırlık boyun hizasında tutuluyor.

Barfiks

Baş aşağı şınav

Silkme
Burada haltercilikteki silkme hareketini yapıyor ünlü yıldız.

Dizleri dirseğe değirme
Bu harekette ünlü yıldız, barfiks demirine asılı haldeyken dizlerini yukarı çekerek dirseklerine değiriyor.

Üçüncü gün

Üçüncü gününde Statham, interval antrenman yapıyor. Yine kürek ısınıp asıl antrenmana geçiyor.

Sonrasında yine kürek makinesiyle interval antrenmana başlıyor. İnterval antrenman, bir süre olabildiğince hızlı gidilip bir süre yavaş gidilmesi esasına dayanıyor. Bir hızlanıp bir yavaşlamak vücudun daha çok zorlanmasına ve daha fazla kalori harcamasına neden oluyor.

Statham 500 metreyi son hızla kürek çekerek gidiyor; ardından 500 metre sakince gidiyor bu döngü bu şekilde antrenman bitene kadar sürüyor.

Statham soğuma için de “çiftçi yürüyüşü” denen bir antrenman yapıyor. Ağırlıkları iki eline alıp iki yanında tutarak 500 metre kadar yürümekten ibaret olan bu egzersizden sonra üçüncü günün antrenmanı bitmiş oluyor.

Yazının devamını okumak için tıklayın.
Yazının başına dönmek için tıklayın.