Sağlık

Jennifer Lopez’in formda kalma sırları

627views

Güzel şarkıcı Jennifer Lopez şarkıları ve danslarıyla hayranlarının gönlünde taht kurmuş bir sanatçı. Bunlara bir de güzelliği ve fiziği de eklenince hayranlarının ona neden bu kadar sıkı sıkıya bağlı olduğunu anlamak zor değil. Jennifer Lopez’in enerjisini ve canlılığını görünce onun 44 yaşında olduğuna inanası gelmiyor insanın. Lopez ise bu enerjisinin ve fit görüntüsünün ardında yalnızca spor ve beslenme değil bir felsefe olduğunu belirtiyor. Bu felsefe güzel sanatçının yalnızca formda kalmasını değil, hayata daha olumlu yaklaşmasını da sağlıyor.

 

Olumlu yaklaşım göstermek

Lopez yalnızca spor yaparken değil, hayatta da bardağın dolu tarafını görmeyi tercih eden bir kişiliğe sahip olduğunu belirtiyor. Kendini motive etmek için her zaman olumluya odaklanıyor. Başaramazsa olacakları değil, başarırsa elde edeceklerini düşünüyor. Böylece başarısızlık ihtimalini zihninden olabildiğince uzak tutuyor.

Kendisiyle barışık olmak

Lopez ne olursa olsun vücudunu sevdiğini, bedenine değer verdiğini ve kendisiyle barışık olduğunu belirtiyor. Bunun da en büyük faydasını hamilelik ve doğum sonrasında görmüş ünlü sanatçı. Lopez, hamileliği sırasında kilo aldığını ve doğumdan sonra vücudunda bozulmalar olduğunu belirtiyor. Fakat ünlü sanatçı yine vücudunu sevmekten vazgeçmemiş. Vücudunu o haliyle de sevdiğini belirten sanatçı, onu daha güzel ve sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için gerekli motivasyonu bu sayede bulduğunu belirtiyor.

Spor tutkusu

Lopez sporu zayıflamak veya formda kalmak için yapmadığını, spor yapmayı sevdiği için yaptığını belirtiyor. Hayatının hiçbir döneminde çok zayıf olmak gibi bir amacı olmadığını belirten sanatçının çalıştırıcısıysa onun çok hevesli ve azimli olduğunu bu sebeple spor konusunda zorlukları çok daha kolay aştığını belirtiyor.

Sağlıklı alışkanlıklar

Jennifer Lopez’in formda kalma sırlarından biri de sağlıklı alışkanlıkları. Ünlü şarkıcı sağlıklı beslenmeyi bir alışkanlık ve yaşam tarzı hâline getirdiği için özel bir diyet yapmasına da gerek kalmıyormuş. Bu sayede dönem dönem kilo sorunları yaşasa da uzun vadede kilosunu korumakla ilgili çok sıkıntı çekmiyormuş.