DiyetManşet

Kilo vermek için 5 etkili öneri

648views

kilo-vermek-icin-kadin

Sağlıklı kilo vermek için önerilerimizi sabır ve özenle uyguladığınızda, siz de zayıflamanın mutluluğunu yaşayan insanlardan biri olacaksınız. Yeni hayatınıza hazır mısınız, zayıflamanın altın kurallarını şimdi öğreneceksiniz!

Doya doya zayıflayın

Kilo vermek için aç kalmak zorunda değilsiniz. Doğru besinleri seçerek doya doya zayıflayabilirsiniz. Nasıl mı? Günlük beslenmenizde peynir, yoğurt, süt, yağsız pişirilmiş ve içindeki yağ oranı düşük tavuk, hindi ve balık gibi yağsız proteinlerle, tam tane ekmekleri, yulaf, sebze, meyve, kuru baklagiller ve bulgur gibi iyi karbonhidratları karıştırarak yiyin.

Su içerek kilo verin

Kilo vermenin yollarından biri, günde 14-15 bardak su içmektir. Hala aklınızda, su içmek zayıflatır mı sorusu varsa, kesin cevabı verelim: Evet, su içmek zayıflatır! Susamayı beklemeden su için. Su içmenin zamanı yoktur. Yemek öncesinde, yemek sırasında ve sonrasında her zaman su içmek için uygun zamandır.

Uyandıktan sonra hemen kahvaltı yapın

Güne başlarken sağlıklı ve doyurucu bir kahvaltı yaparsanız, açlık krizlerine girmeden zayıflarsınız. Haşlanmış yumurta, yulaf kepeği, chia tohumu ile müsli, menemen, çavdarlı ekmeğe tost gibi seçenekler kahvaltı için uygundur.

Diyette kahvaltı tarifleri için TIKLAYIN
Hareket ederek sağlıklı zayıflayın

Üşenmeyin, ertelemeyin, vazgeçmeyin ve hareket ederek sağlıklı zayıflayın! Yürüyün, koşun, dans edin, evde egzersiz hareketleri yapın, ip atlayın, yüzün, hızlıca ev temizleyin… Ne yaparsa yapın, hareketli olun ve kolayca zayıfladığınızı görün. Eğer çalışıyorsanız, saat başı masadan kalkıp bir iki dakika yürüyün.

Glukoz şuruba karşı dikkatli olun!

Çikolata, gofret, bisküvi gibi paketli yiyecekler sizin en büyük düşmanlarınızdır. Çünkü içinde şişmanlatan ve kansere neden olan glukoz şurubu vardır. Aynı şekilde şeker, mısır şurubu, yağı yüksek ürünlerden, hele hele hepsinin bir arada olduğu yiyeceklerden kaçının.

Tek tip beslenmeyi asla yapmayın!

Zayıflamak için lahana yiyenler, tüm gün ayran içenler, haşlanmış patatesle beslenenler var. Bu kişiler, bırakın sağlıkla zayıflamayı, sağlıklı yaşamayı bile başaramazlar. Çünkü, tek tip beslenme çok zararlıdır. Beslenmenizi çeşitlendirin. Tek tip beslenmek veya hep aynı besinleri yemek sizi ya besin yetersizliklerine ya da kısır döngüye götürür.

Kendinize çok ama çok iyi bakın

Hepsinden önemlisi azimli ve iradeli olun. Vücudunuzun yedek parçası yok, ona iyi bakmak zorundasınız. Sağlığınızı korumak, hastalıklardan kaçınmak ve hayat kalitenizi yükseltmek için kendinize yapabileceğiniz en büyük yatırım beslenmenizdir.

Kilo vermek için pratik öneriler:
  • Her gün 7-8 saat uyuyun.
  • Her fırsatta hareket edin.
  • Haftada 2 gün yoğurt kürü yapın.
  • Duş alırken bacak, göbek ve kollara kese yapın.

yag-yakici-yogurt-banner