DiyetManşet

Kilo vermek için 8 muhteşem öneri

656views

kilo-vermek-oneriler

Farkına varmadan kilo vermek istiyorsanız, hepsi birbirinden kolay diyet önerilerimizi uygulayın. Örneğin, çabuk acıkmaktan mı şikayetçisiniz, bu haberimizden öğreneceklerinizi hem tok kalabilir hem de kilo verebilirsiniz.

Çorbalar, hem doyurucu hem de rahatlatıcı yemek seçenekleridir. Az tuzlu sebze çorbası hazırlayın ve küçük porsiyonlar halinde saklayın.

Hafta içi zaman ve paradan tasarruf yapın. Yağsız bir protein olan tavuk göğsünü çokça alıp, pazar akşamı haşlayıp pişirin. Tüm hafta evde veya iş yerinde yiyebilirsiniz. Tavuk salata en iyi diyet yemeklerinden biridir.

Mutfağınızdaki abur cuburların dökümünü yapın. Tüm dolaplara tek tek bakın ve hiç acımadan çöpe atın, bunlardan kurtulun. Çünkü abur cuburlar sizin kilo vermenizde en büyük düşmanınızdır.

Kalori dostu meyve ve sebzeleri doğru sezonunda yerseniz, gerçek tatlarının keyfini çıkarabilirsiniz. Örneğin, bir kase çilek 50 kaloridir hem tatlı isteğini karşılar hem de kabızlığı önler.

Eğer hayatınızdaki tek keyif kaynağı yemek yemekse, kendinize başka hobiler ya da uğraşlar bulun. Örneğin çiçek bakmak, spor yapmak, müzik dinlemek, örgü örmek, sinema ya da gönüllü aktiviteler…

Her öğünde bir parça yağsız protein tüketmeyi deneyin. Protein, karbonhidrat ve yağlardan daha fazla sizi başarıya götürecektir. En sağlıklı protein kaynakları: kefir, yumurta, süt, yoğurt, peynir, tavuk veya hindi göğüs eti, ıspanak, fasulye ve yeşil mercimektir.

Elinizin altında her zaman sebze bulunsun. Salatalık, havuç, kabak gibi çiğ yenebilen sebzeler sizi hem tok tutar hem de zayıflatır. Değişik bir lezzet için kırmızıbiber ve zerdeçal ekleyin. Tek yemeklik porsiyonları bölerek, buzdolabında saklayın.

Mutfaktaki ve yemek odasındaki masayı, sadece yemekleri hazırlamak ve yemek için kullanın. Kendinize yemek hazırlarken, sanki misafir gelecekmiş özen ve sadelikle hazırlarsanız, bu diyetinizde motivasyonu artıracaktır.

lav-sunumlar