Diyet

Kilo Vermeyi Engelleyen 5 Temel Faktör

646views

Yazın yaklaşmasıyla beraber denizi düşünme hayalleri, tatil planları derken olmayan şortlar ve etekler insanın canını sıkar. Diyete başlama mevsimine girdik. Kilo veremiyorsanız bu yazı tam size göre. Kilo vermeyi engelleyen 5 temel faktör nelerdir bunlardan bahsedeceğiz. Öncelikle su tüketimine çok dikkat etmelisiniz zira kilo verirken öncelikle vücuttan su çıkar. Sıvı kaybı hem sağlık sorunlarına neden olur hem de kilo vermenizi engeller.

su-icmek-kilo-verdirirmi

İkinci temel faktör ise üç beyazı yani un, şeker ve tuzu hayatınızdan silip atmayın kilo aldıran ürünlerde olsa vücudun bunlara da ihtiyacı vardır.

Bir diğer faktör ise asitli içeceklerin kullanılmasıdır. Az miktarda olsa bile tüketilen asitli içecekler kilo vermeyi engelleyen 5 temel faktör arasında üçüncü sırada sayılmaktadır.

Dördüncü faktör ise, diyet yaparken sadece yememek üzerine bir temel oluşturulmasıdır. Bu tamamen yanlıştır. Vücut ihtiyacı olan besinleri alamadığında kilo vermek için yememe eyleminde bulunuluyor olmasına rağmen, bunun aksi söz konusu olacaktır.

spor-yapan-kadin

Kilo vermeyi engelleyen 5 temel faktör arasında sayabileceklerimizden biri de kişilerin diyet yaparken spordan uzak durmasıdır. Her ne kadar diyetin gereklerini yerine getiriyor olsanız da spor yapmadığınız sürece metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlamak mümkün olmayacaktır. Yağların yakılması bu sebeple zor olacağından bölgesel zayıflama ihtimaliniz zorlaşacaktır.

Kilo vermek isteyenlerin, diyete başlamadan önce çok dikkatli araştırma yapmaları tavsiye edilmektedir. Hatta mümkünse diyetisyen kontrolünde zayıflamaları daha iyi olabilecektir.