ManşetSpor

Metabolizma hızlandırıcı egzersizler

689views

Metabolizma hızlandırıcı egzersizler

Metabolizma hızlandırıcı egzersizleri her gün yaparak vücudunuzun daha çok yağ ve kalori yakmasını sağlayabilir, formunuza kavuşabilirsiniz. En iyi metabolizma hızlandırıcı egzersizleri yemeğin pişmesini beklerken, çamaşır asarken bile yapabilirsiniz.

Ayakta durun. Bacaklarınızı omuz hizasından açın ve dizlerden hafifçe kırın. Ellerinizi yere paralel olarak ileri doğru uzatın. Bu pozisyonu koruyarak, yavaşça oturup kalkın. Hareketi 15 kere tekrar edin. Aşağı inerken nefes verin, yukarı çıkarken nefes alın. Bu hareket, bacak ve kalça kaslarınızı çalıştıracaktır.

Ayakta durun. Gövdeniz mümkün olduğunca düz olsun. Kollarınızı yanlara doğru açın. Karın kaslarınız gerginken, derin bir nefes alın. Nefesinizi verirken sağ bacağınızı yana doğru kaldırabildiğiniz kadar kaldırın. Sonra yavaşça indirin. Aynı hareketi diğer bacağınızla da tekrarlayın. Her bacak için 5 tekrar yapın.

Yüzüstü pozisyonuna geçin. Ellerinizi yere koyun. Kollarınız dik olsun. Vücudunuzun dizlerinize kadar olan kısmı yerden yukarıda, dizlerinizden aşağısı yere yapışık olsun. Bacaklar gergin. Ayak tabanı tavana bakıyor. Sırtınız düz ve yüzünüz karşıya baksın. Kollarınızdan kırarak yükselip alçalın. Bu hareketi 10 kere tekrarlayın.

Metabolizma hızlandırıcı egzersizler kilo vermenize yardım edecek.

zayiflama-yontemleri-banner