ManşetSpor

Koşu ayakkabısında efsane model!

685views

nike-s-kapak

Koşu yapanlar ayakkabı seçiminin önemini bilir. Ayaklarınız daha rahat eder hatta bazen sırf yeni ayakkabınızı giymek için koşuya çıkabilirsiniz! Bu tutkuyu iyi bilen Nike, efsane modeli Nike Air Zoom Structure 20 ile huzurlarınıza çıkıyor!

Eski modellerinden yola çıkılarak kurgulanan ve en gelişmiş halini alan Nike Air Zoom Structure 20, 16 yıllık hikayesi ile koşunun vazgeçilmez ayakkabısı olmaya devam ediyor.

Koşu sporunun ABD’de 70’lerde başlayarak yükselişe geçmesiyle birlikte sporcuların ayakkabılarındaki gereksinimler de değişti ve çeşitlendi. Fazla pronasyon (ayağın yerle temas ettikten sonra içe basması) sorunuyla birlikte bu durum, Nike’ı daha fazla denge sunan bir koşu ayakkabısı ihtiyacını karşılamaya yöneltti. Nike’ın en dengeli silüeti olan Nike Air Structure, ilk kez 1991’de piyasaya sunuldu.

nike-s-2

Piyasaya sunulduğu tarihten bu yana Nike Structure ürün grubu, son 16 yıl boyunca ayakkabının farklı modellerini giyen uzun mesafe şampiyonu Galen Rupp gibi seçkin sporculardan, ayakkabının sıra dışı tarzının cezbettiği isimsiz koşuculara kadar pek çok farklı hayran kazandı. 20. modeli gün yüzüne çıkan Nike Air Zoom Structure 20, geçmişteki tarzlarından yola çıkarak ürünün bugüne kadarki en gelişmiş tasarımına ulaştı.

Nike Air Zoom Structure 20’nin kadın ve erkek modeline 29 Eylül tarihinde Nike.com’dan ulaşabilirsiniz.