Spor

Şınav Çekmek Göğüsleri Dikleştiriyor

626views

Göğüslerin sarkmasına neden olan birçok etken olabilir. Göğüslerinin yeterince diri olmadığını düşünen biri için bu sebeplerden bir ya da birden fazlası geçerli olabilir. Ancak cerrahi müdahaleler olmadan da göğüslerin daha dik ve diri görünmesini sağlamak mümkündür.

Göğüs kaslarını çalıştırmanın göğüsleri dikleştirdiği iddiası bir şehir efsanesi de değildir. Göğüslerin büyük bölümü yağ dokusu ve salgı bezlerinden (anne sütünü üretip salgılayan bezler) oluşur. Göğüslerin şekli ise büyük oranda, göğüsleri saran dokunun içindeki lif benzeri yapılar tarafından belirlenir.

Göğüslerin içindeki veya bunları saran dokulara egzersiz yoluyla müdahale edilemez evet; ama tüm bu dokular, daha alt seviyede yer alan kas dokusundan destek alır. Bu bölgedeki kasların, yeterince güçlü ve sıkı olmasını sağlayarak, göğüslerin görüntüsünün genel olarak düzeltilmesi mümkündür.

Şınav ise göğüs hareketleri arasında bir klasiktir. Vücut geliştirmeye yeni başlayanlara alıştırma egzersizi olarak verilen hareketlerdendir. Spor okulları, askerî okullar gibi kurumların fiziksel yeterlilik sınavlarında olmazsa olmazlardandır. Üstelik kollarınızın, gövdenize göre açısını değiştirerek kaslarınızın farklı biçimlerde çalışmasını da sağlayabilirsiniz. Kısacası şınav, göğüs kasını çalıştıran hareketlerin temeli ve tam bir klasiktir. Siz de düzenli olarak şınav çekerek göğüslerinizin olduğundan daha diri görünmesini sağlayabilir, göğüsleri dikleştiren diğer hareketler için de buraya tıklayabilirsiniz.