İçecekler

Tatlı isteğini kesen çay tarifi

715views

Tatlı isteğini kesen çay tarifini gün içerisinde istediğiniz zaman ve istediğiniz miktarda içebilirsiniz. Bir süre sonra yemekten sonra gelen tatlı krizinin yok olduğunu ve buna bağlı olarak da kilo verdiğinizi göreceksiniz.

Tatlı isteğini kesen çay tarifini gün içerisinde istediğiniz zaman ve istediğiniz miktarda içebilirsiniz. Bir süre sonra yemekten sonra gelen tatlı krizinin yok olduğunu ve buna bağlı olarak da kilo verdiğinizi göreceksiniz.

 

Aşırı miktarda tatlı yemek hem yağlanmanıza hem de ilerleyen yaşlarda erken bunama, felç geçirme gibi hastalıklara sebep olur. Tatlı isteğini kesmek vücudunuza yapacağınız en büyük iyiliklerden biridir. Canınız tatlı isteğinde, bunu bastırmak için verdiğimiz çay tarifini için.

 

Malzemeler,

1 bardak sıcak su
1 dilim limon
1 dilim elma (hangi renk olduğu fark etmez; yeşil, sarı ya da kırmızı olabilir)
1 parça çubuk tarçın (toz tarçın asla olmaz, çayı acılaştırır; illa ki çubuk olacak)
1 çay kaşığı elma sirkesi (üzüm sirkesi olmaz çünkü şeker oranı ve kalorisi elmaya göre yüksektir)

 

Hazırlanışı,
Tüm malzemeleri çaydanlık demliğine alıp bir taşım kaynatın ve ocaktan indirin. 5 dakika demlenmesini bekleyin ve sıcak olarak tüketin.

 

“Tatlı isteği nasıl giderilir?” diyenler için ayrıca aşağıdaki püf noktalarını uygulamalarını tavsiye ediyoruz;

 

1. Karbohidratlı ve proteinli besinleri az miktarlarda ve tüm gün tüketin, böylece serotoninizi dengeleyebilirsiniz. Asla kahvaltıyı atlamayın, bu sadece sizin isteklerinizi arttırır.

 

2. Gün içinde yağlı öğünler ve atıştırmalıklardan uzak durun, çünkü bu akşam daha fazla tatlı yeme isteğini arttırır.

 

3. Sakin olun ve diyet programınızda ani değişiklikler yapmayın.

 

4. İsteklerinizi planlayın. Belki ufacık bir kaçamak yapabilirsiniz, bu da daha büyük kaçamaklar yapmanızı engeller

 

5. Şekeri, kafeini ve beyaz unu azaltın. Bunlar hızlı enerji pompalayıcı olabilirler, ama daha fazla aclık hissi uyandırırlar.

 

6. Atıştırma isteği bir alışkanlık ise, besleyici, düşük kalorili yiyecekler tüketebiliriz. Yürüyüşe çıkarak, duşa girerek, oje sürerek dikkatimizi başka yerlere verebiliriz.

 

7. Egzersiz! Aktif olan insanlar daha az yemek düşünürler ve böylece kilolarını dengede tutmuş olurlar. Egzersiz yapmak aynı zamanda beynin endorfin hormonu salgılamasına yol açar, bu da stresi azaltmak, hatta yok etmek demektir.

gunlukburc-haberalti