ManşetSpor

Yürüyüşle zayıflamak mümkün müdür?

776views

Spor yapmak

Yürüyüşle zayıfladığını söyleyen insanlara imreniyor ama siz bir türlü başlayamıyor musunuz? Belki içinizde bir yerlerde yürüyüşle zayıflamak mümkün değildir diye düşünüyorsunuzdur, olabilir mi? Bu düşüncenizi hemen değiştirin çünkü yürüyüşle kilo verebilirsiniz!

Günde 1 saat tempolu yürüyüş yapmak ortalama 400 kalori yakmanızı sağlar. Birazdan önereceğimiz şekilde yürüyüş yaparsanız, kalori yakımını daha da artırıp kolay kilo verebilirsiniz! Yürüyüşün ilk 30 dakikasında karnınızı içeri çekerek yürüyün, bu sayede kaslarınız gerilerek çalışmaya başlayacak ve kaloriye ihtiyaç duyacaktır. İkinci 30 dakikasında ise kalça ve popo kaslarınızı içinize çekerek yürüyün. Aynı şekilde bu bölgedeki kaslarınız gerilerek çalışmaya başlayacak ve kalori yakımı artacaktır.

Yürüyüş yapmak ayrıca metabolizmanızı hızlandırıp her gün daha çok kalori yakmanızı, bu sayede vücuttaki yağları daha kolay atmanızı sağlayacaktır.

Colorado Üniversitesi Sağlık Bilimleri Merkezi, İnsan Beslenmesi Merkezi’nden Dr. James O. Hill tarafından yapılan bir çalışma; “Eğer günlük aktivitelerinize günde 2000 adım daha eklerseniz, bir daha hiç kilo almayabilirsiniz” diyor. Kilo vermek için daha fazla adım atmalısınız.

Haftanın her günü tempolu yürüyüş yaparken yağ yakıcı ve tok tutucu yiyeceklerle beslenmek, kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. O yiyeceklerin neler olduğunu öğrenmek için buraya tıklayınız.